.

.

Напојување Модул DC 12V(8V~20V) да 12V 4.5 НА 48W Авто Долар се Зголеми Конвертор/Напонски Регулатор/Адаптер/Возач Модул

Напојување Модул DC 12V(8V~20V) да 12V 4.5 НА 48W Авто Долар се Зголеми Конвертор/Напонски Регулатор/Адаптер/Возач

Оценка на посетителот:

DEN 1128.00
Залиха
Достапно за нарачка


Напојување Модул DC 12 V(8 V~20 V) да 12 V 4.5 НА 48 W Авто Долар се Зголеми Конвертор/Напонски Регулатор/Адаптер/Возач Модул
Опис : Влезен Напон : DC 12 V(8 V~20 V) Излезниот Напон : 12 V DC Излезна Струја : 4А - (4.5 макс) Моќност : 48 W Висока Реализација Ефикасност : повеќе од 93% Потрошувачка на Енергија : 35 MA Бран : 80 MV Температурата на работа : - -40°c ~ +85°c индустриски Димензија : 74 x 74 x 32-милиметри (L x W x H) Тежина : 0.28 KG(Алуминиум легура школка) Усвои лепак техника, специјално направени да биде водоотпорен, анти-шок и прашина-доказ. Заштита : текст минливи висок напон заштита, излез во текот тековната заштита, чип во текот температура заштита и излез краток спој заштита. (ве молиме имајте предвид дека не постои влез краток спој заштита и обратна врска заштита, ве молиме да се поврзете жици правилно, или власта, може да се изгорени)
Конекција : Влез : црвено(+) црна и бела(-) Излез : жолтата(+) црна и бела(-)
Примена : Автомобил аларм, радио, interphone, мотори, аудио, navigator, монитор, ПРЕДВОДЕНА автомобил екранот, клима уред, фанови, соларна енергија, фотоволтаични енергија, DVD, LED светла, пумпи, индустриска опрема, апарати, итн.
Пакетот Вклучува : 1 x DC Buck Конвертор (Автомобил Адаптер/Напојување на Модулот)

Карактеристики на предлогот

Излез Тип На:
Еден
Големина:
74 x 74 x 32mm (L x W x H)
Број На Модел На:
Адаптер За Во Автомобил
Тип:
DC/DC Конвертори
Излезниот Напон:
DC 12V
Тежина:
0.28KG
Влезен Напон:
DC 12V(8V~20V)
Излезна Струја:
4А - (4.5 макс)
Излезна Моќност:
48W
моќност:
Висока Реализација Ефикасност:
Повеќе од 93%

Купувачи како што избираат