.

.

Neewer 16x16/40x40cm Bowens Планината Softbox+Мрежа+S-тип Флеш Заградата за Nikon SB-600/800/900/910/Canon380EX/430EX II/550EX итн

Neewer 16x16/40x40cm Bowens Планината Softbox+Мрежа+S-тип Флеш Заградата за Nikon SB-600/800/900/910/Canon380EX/430EX

Оценка на посетителот:

DEN 1413.00 -5 %
DEN 1487.52
Залиха
Достапно за нарачка


НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.
Бесплатен Превозот
Neewer® 16"x16"/40x40cm Bowens Планината Softbox со Мрежа и S-тип Флеш Заградата за Nikon SB-600/SB-800/SB-900/SB-910/Канон 380 EX/430 EX II/550 EX/580 EX II/600 EX-RT/Neewer TT560 Флеш Speedlite
Описи :
Пренослив светлина модификаторот ги претвора груби светлината од блицот на некој помек, дифузен светлина, додека намалување на сенки и омекнување жешки точки.
Тука претставува НОВ СТИЛ NEEWER S ТИП Speedlite Планината Заградата за да се олесни вашиот снимање/снимање.
Стоп се фрустрирани од страна на корисникот-непријателски и удвои L-тип Speedlite Планината или Т-тип Speedlite Планината.
Уникатен speedlite монтажа метод : на speedlite може да биде цврсто стегната во планината И ХОРИЗОНТАЛНО И ВЕРТИКАЛНО;
Сигурен монтажа : фирма менгеме помеѓу 2 парчиња од мека пластика, БЕЗ ПРИТИСОК, НИТУ МЕТАЛ НУЛА до вашиот speedlite;
Чадор текст дупка вклучени како дополнителна поддршка на вашиот студио практики и осветлување насока е прилагодлив преку справи со поддршка.
Прилагодливи планината големина, погоден за Canon 430 EX II,580 EX II,600 EX-RT,за Nikon SB600 SB800 SB900 380 EX 430 EX,за Neewer TT560,TT680,TT850,TT860,за Yongnuo YN560,YN565,YN568 speedlites
Спецификации :
Инсталација : Брз и Директен употреба (Не пред собранието & пост-демонтажа)
Материјал : Издржлива пластика
Пакет Содржина :
1 x 16"x16"/40x40cm Beehive Softbox со Мрежа
1 x S-тип Флеш Speedlite Заградата Планината
1 x Торба за Носење
Answer : ___________________________ NOTE : Speedlite и светлина застане не се вклучени.
Слики :

Карактеристики на предлогот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER
Број На Модел На:
10087200

Купувачи како што избираат