.

.

Tectra NB-4L NB4L USB Двојна Полнач за Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117 Е 220 225 230 255 ХС SD780

Tectra NB-4L NB4L USB Двојна Полнач за Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117 Е 220 225 230

Оценка на посетителот:

DEN 448.00 -15 %
DEN 527.52
Залиха
Достапно за нарачка

Tectra NB-4 L NB4 L USB Двојна Полнач за Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117 Е 220 225 230 255 ХС SD780 Компатибилен со : Canon Power Shot SD30, SD40, SD200, SD300, SD400, SD430, SD450, SD600, SD630, SD750, SD780 Е, SD940 IS, SD960 Е, SD1000, SD1100, Е SD1100, Е SD1400, Е TX1, 100 ХС, 300 ХС, ELPH 310 ХС, ELPH 330 HS, VIXIA мини
Пакет Се Вклучени :
1 x USB Полначот Dual
1 x Микро Полнење Кабел
Забелешка : Батеријата не се вклучени.
Полначот Карактеристики :
1.Дизајниран за Canon NB-4 L Батеријата/Bateria/Baterie/akku
2.Наполнете две батерии истовремено и независно.
3.Со две LED индикатори да се покаже секое полнење на батеријата статус.
4.Со микро USB кабел за лесно полнење.
5.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита.
6.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни.
7.Ултра Тенок Дизајн, Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење.
Спецификација :
Влез : DC 5 V / 2 A
Излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V / 800m A (x1), DC 8.4 V / 600m A (x2)
Материјал : ABS+PC
Dimmension : 20x55x75mm
Тежина : 66g(≈0.146 lb)
Настава :
1. Внеси 1 или 2 Камера Батеријата со контактот на USB Двојна Полнач.
2. Користење на обезбедениот USB кабел за да го поврзете го USB приклучокот на било 5 V Извор на Енергија.
3. Поврзете го Микро USB приклучок за DC влез порта на Двојна USB Полнач.
4. Кога полнењето, LED Индикатор ќе се покаже црвена, кога целосно наполнета, LED индикатор ќе се претвори зелена.
5. По Батеријата е целосно наполнета, pls исклучете го USB приклучок од 5v Извор на енергија и потоа да ја извадите батеријата од USB двојна полнач.

Карактеристики на предлогот

боја:
Црна
Чашката Стандард:
5v usb
Тип:
USB
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NB-4L
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Батеријата Број:
2
Интелигентни Полнење:
Yes
екран:
No
Бренд Име:
Tectra
Употреба:
Камерата
Брзо полнење:
Yes

Купувачи како што избираат