.

.

1PCS велика БРИТАНИЈА ГРАД Кислород гас сензори AO2 ptb-18.10 ao2 CiTiceL кислород сензор ao2 ptb-18.10 НОВИ АКЦИИ

1PCS велика БРИТАНИЈА ГРАД Кислород гас сензори AO2 ptb-18.10 ao2 CiTiceL кислород сензор ao2 ptb-18.10

Оценка на посетителот:

DEN 1608.00
Залиха
Достапно за нарачка

Шенжен Интегритет електронски Ко. Ltd.
(Компанијата обезбедува one-stop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)
Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.
Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.
Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.
Компанијата има долго-рок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!
Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервис-ориентирани развоен концепт. да се обезбеди повеќето на клиентот со задоволителна услуга redounding по, connive развој и воспоставување на долгорочна соработка!
1 PCS велика БРИТАНИЈА ГРАД Кислород гас сензори AO2 ptb-18.10 ao2 Ci Tice L кислород сензор ao2 ptb-18.10 100% НОВИ АКЦИИ
P/N : AO2
ТИП : Електрохемиски кислород сензори
Бренд : ГРАД
Оригиналот : велика БРИТАНИЈА
AO2 производ параметри (1) излез : 9-13 mv во воздухот (2) опсег : 0-100% O2 (3) на точноста : 0.01% O2 (4) на очекуваниот животен век : 360000% O2 да се пумпа во 20 ° и 40 ° 286000% О2 во часови, или во воздухот во STP услуга за животот на две години (5) T90 време на одговор : (6) T99.5 време на одговор : 100% на кислород во сигнал (7) : 100 + / - 1% (8) линеарни : 0-100% O2 (9) на нула форумот вредност : Температура опсег (10) : - 20 ° до + 50 ° (11) температурна компензација : (12) диференцијални притисок опсег : 0-500 mbar Максимум Апсолутен притисок опсег (13) : 500-2000 mbar (14) релативна влажност опсег : 0-99% не кондензација (15) на излез лебдат за долго време : (16) тоа се вчита задржете минути : 10 к Ω (17) гигант : имаат од датумот на породување AO2 на излезот на сензорот со температурни промени, но постепено го поставите thermistor да се компензира за овие промени. На thermistor за AO2 многу стабилна излезна во широк опсег на температури. Употреба на кислород индекс тест апарати AO2 PTB - 18.10 Кислород сензор е еден вид на потрошен материјал, кога е изложена на воздух, почна да хемиска реакција се случи. Рок на траење, Под нормални околности, употребата на важи за една година. Кислород сензор на оригиналното пакување мора да биде запечатен, нормално затворен во исполнет со азот гас запечатување пластична амбалажа. Најдобра температура за зачувај "0 степенот на ~ 20 степенот на "помеѓу. Британскиот ГРАД AO2 PTB - 18.10 кислород сензор, информира во сите видови на поврзани со кислород тест инструмент, за како : моторно возило издувните тестирање инструмент;Издувен гас животната средина тестирање на инструменти;кислород индекс тест инструмент.

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
AO2 PTB18.10
Капацитет:
AO2 PTB18.10
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.100kg (0.22lb.)
Пакет Големина:
15cm x 10cm x 8cm (5.91in x 3.94in x 3.15in)

Купувачи како што избираат