.

.

Q380 380mm 4 Оска Мини РК Quadcopter Рамка за Полнење за FPV Воздушна Фотографија(Црвена+Вајт)

Q380 380mm 4 Оска Мини РК Quadcopter Рамка за Полнење за FPV Воздушна Фотографија(Црвена+Вајт)

Оценка на посетителот:

DEN 869.00 -12 %
DEN 987.36
Залиха
Достапно за нарачка


Q380 380mm 4 Оска Мини РК Quadcopter Рамка за Полнење за FPV Воздушна Фотографија(Црвена+Вајт)
Спецификации :
Рамка боја : 2 парчиња White & 2 парчиња Црвена
Рамка тежина : 166g
Рамка ширина : 26.8 cm моторни да мотор
Рамка висина : 4.5 cm
Моторни монтирање гром дупки : 12/16/19mm
Се препорачува Конфигурација (Не се вклучени) :
4 * 2208/2212 Мотор
4 * 12-ESC 20 A
4 * 8038~9045 Проп (2 CW & 2 CCW)
1 * Мулти-Роторот Одбор За Контрола
1 * 3 S 2200m Ah li Po батеријата
1 * CC3 D Лет контролер
Пакет Информации :
Пакет Големина : 21.5 * 10.2 * 5cm / 8.5 * 4.1 * 2in
Пакет Тежина : 243g / 8.6 оз
Подарок Кутија Пакет
Забелешка : Овој производ вклучува само рамка комплет, не се вклучат и други додатоци.
Пакет Листата :
1 * Q380 Мини FPV Quadcopter ABS Рамка за Полнење (Unassembled)
1 * Упатство

Карактеристики на предлогот

Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Canopies
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
380mm
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Купувачи како што избираат