.

.

Мистрал ДИСТОРЗИИ-350 мини 6 Ohms 80W x 2 Hifi Публикации Говорник (Пар)

Мистрал ДИСТОРЗИИ-350 мини 6 Ohms 80W x 2 Hifi Публикации Говорник (Пар)

Оценка на посетителот:

DEN 69077.00 -10 %
DEN 76752.00
Залиха
Достапно за нарачка

На ДИСТОРЗИИ-350 мини е еден Мистрал предводник на производи и е референца на квалитетот на публикации јазик. Нејзините четири звучници возачи кои ја покриваат широк фреквентен опсег искористување на најдобри современи полимери и пластика за да се обезбеди висока ефикасност и точни и мазна звук репродукција. За да се елиминира кабинет нарушувања и крстот фреквенција мешање, ДИСТОРЗИИ-350 мини вработува три посебни кабинети за woofers, midrange и tweeter. Оваа комбинација на атрибути прави за фантастичен слушање искуство кое ривали звучници чини неколку пати цената. Како таков ДИСТОРЗИИ-350 мини претставува исклучително добра вредност за парите.

Спецификација : Woofer 5.25" x 2 Средината на опсег 4" Tweeter 1" Отпорност 6 Ohm Чувствителност (2.83 V/1m) 87d B Фреквенциски Опсег (+2d B) 50 Hz – 20k Hz Моќ Ракување 80 W x 2 Производ Димензија W275 x H695 x D360 mm (1pc) Производ Тежина 29.6 килограми (1pr) Кабинет Заврши Вистинско Дрво Дрво Боја на Располагање, Црвена или Црна

Карактеристики на предлогот

боја:
Црна, Црвена
Woofer Големина/Полн Опсег Големина:
5.25
Tweeter Големина:
1
Поддршка СТАН:
No
Поддршка Apt-x:
No
Излезна Моќност:
175W
Репродукција Функција:
Никој
Бренд Име:
мистрал
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Интелигентни Личен Асистент:
Никој
Далечинска Контрола:
No
Извор На Енергија:
AC
Вграден Микрофон:
No
PMPO:
400W
Батеријата:
No
Канали:
2 (2.0)
Кабинетот Материјал:
Дрво
екран:
No
Фреквентен Опсег:
50Hz-20KHz
Број на Звучникот за Куќиште:
2
екран:
No
комуникација:
Аудио Линија
Гласовна Контрола:
No
Водоотпорен:
No
Аудио Crossover:
Три-Начин
Функција:
Никој
Материјал:
Дрво
Звучник Тип:
Публикации
Број На Модел На:
ДИСТОРЗИИ-350 мини
Интелигентни Личен Асистент:
Никој

Купувачи како што избираат