.

.

HSV891 HDMI 1080P Extender Ethernet Со Аудио Extractor HDMI Преку IP Extender со Rj45 Cat5/Cat5e/Cat6 UTP/STP 400ft LAN Кабел

HSV891 HDMI 1080P Extender Ethernet Со Аудио Extractor HDMI Преку IP Extender со Rj45 Cat5/Cat5e/Cat6 UTP/STP

Оценка на посетителот:

DEN 1872.00 -40 %
DEN 3119.52
Залиха
Достапно за нарачка

HSV891 HDMI 1080 P Extender Ethernet Со Аудио Extractor HDMI Преку IP Extender со Rj45 Cat5/Cat5e/Cat6 UTP/STP 400ft LAN Кабел
!!! Овој производ поддржува 1pcs на ИСПРАЌАЧОТ поддршка максимална 253pcs на ПРИЕМНИКОТ (над Swtich). Ако сакате да се купи повеќе примачи, ве молиме додадете (HSV891 TX RX) точка да се купи кутија(Количка) прво, а потоа додадете право број на ( HSV891 RX ) предмети да се купи кутија(Количка) повторно.
Вовед Овој производ не само што може да работи како останати HDMI extender од CAT5/6 кабел до максим 150 метри, но, исто така, може да пренесува податоци преку HDMI локална мрежа. На податоци може да се пренесуваат преку прекинувач, рутер и други ethernet уредот, и да ја прошири трансфер на оддалеченост повеќе од 20km. Тоа исто така може да работи во емитува на владата, како HDMI splitter, емитува HDMI сигнал од еден испраќач до повеќе примачи. 1.HSV891 исто така се интегрираат HDMI аудио extractor што може да се извлече стерео аудио излез од HDMI сигнал и излез преку 3,5 мм јакна. 2.HSV891 имаат многу професионални дизајни кои одговараат за различни апликација сценарио, особено за инженеринг проект употреба. Како што 5 V-12 V широк спектар на напојување, mountable алуминиум легура shieding. Карактеристики 1. Се применуваат M-JPEG технологија за процесот на сликата компресирање. Губење на квалитетот на сликата е многу мал; Поддржани HDMI формат : [email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected] Hz,[email protected]/60 Hz,[email protected]/60 Hz,[email protected]/60 Hz [email protected] Hz . 2. Моќен обработка способност задржи пониски видео латентност 3. HDCP компатибилни. 4. Тоа може да се пренесе HDMI 1080 P сигнал погоре 120m со користење на UTP Cat5e/6. 5. Тоа може да се пренесе од страна на Lan. 6. Поддршка Lan пропусниот опсег : 100 M 7. Се прошири 120m подолго со додавање на уште еден ethernet рутерот 8. На податоци може да се пренесуваат преку прекинувач, рутер и други ethernet уредот, и да ја прошири трансфер на оддалеченост повеќе од 20km. 9. Тоа исто така може да работи во емитува на владата, како HDMI splitter, емитува HDMI сигнал од еден испраќач до повеќе примачи. 10. Интегрирани HDMI аудио extractor излез HDMI аудио. 11. Поддржува 5 V-12 V широк спектар на напојување. Спецификации : Напојување : 1pc X DC 5~12 V/1А Резолуција Поддржана : [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz [email protected] Hz / [email protected] Hz [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz Работна Температура : -10°C ~ 60°C Линк-Врска : UTP/STP CAT5/5e/6 3.5 mm Аудио Излез : 60m W THD Потрошувачка на Енергија : 3 W(макс)секој Работен Режим : * Точка до точка на чекање * Емитува mode( Point to Multi Point) * Каскада режим на Пренос на Далечина : *точка до Точка на Владата : CAT5 100meters CAT5e 120meters CAT6 150meters *Каскада Режим : 20 Km максимална Релативна Влажност : 20% ~ 90% RH(Не-кондензирање) Димензии : 123x64x25mm Тежина : 110g Пакет содржина : "HSV891 TX" Објект : 1 испраќачот 1 x адаптер, 1 прирачник за корисникот. "HSV891 RX" Објект : 1 приемник, 1 x адаптер, 1 прирачник за корисникот. "HSV891 TX RX" Објект : 1 испраќачот & 1 приемник, 2 адаптер, 1 прирачник за корисникот.

Карактеристики на предлогот

боја:
HSV891 TX, HSV891 RX, HSV891 TX RX
Должина:
UK plug, AU plug, EU Plug, US Plug
Примена:
Камера,Телевизор,Мултимедијални,ТВ КУТИЈА,Компјутер,ДВД Плеер,Проектирање,Следење на
Пакување:
картонска кутија
Број На Модел На:
HSV891 HDMI Преку IP Extender
Конектор Б:
HDMI
Пол:
Женски-Женски
Пакет:
Пакет 1
оклопна:
Не-Заштитени
Пакет:
Yes
Бренд Име:
MiraBox
Конектор A:
HDMI
Функција:
Никој
верзија:
HDMI 1.4
Надворешниот Дијаметар:
hdmi extender
Тип:
HDMI Кабли
HSV891 HDMI Преку IP Extender:
Hdmi extender со аудио extractor
hdmi extender ethernet:
hdmi extender cat6 ethernet hdmi конвертор
hdmi конвертор hdmi адаптер spliter:
hdmi rj 45 hdmi адаптер ethernet
hdmi преку ethernet hdmi да rj45:
hdmi да ip конвертор
hdmi splitter 1 x 5 cat6 hdmi:
hdmi 1x4 hdmi да lan hdmi да utp
hdmi splitter 2 out hdmi испраќачот приемник:
spliter hdmi 1x2 hdmi splitter
hdmi да ethernet конвертор hdmi да ip:
hdmi продолжување hdmi hdcp splitter
hdmi да мрежна hdmi tcp ip extender:
hdmi 1x4 splitter 3d hdmi lan адаптер
hdmi extender женски женски:
hdmi cat5e hdmi extender мачка
hdmi extender cat5ex1 hdmi rj-45 :
hdmi extender 120m hdmi 2 rj45 extender

Купувачи како што избираат