.

.

18AH 36V Моќен Контролер и Екран LED LCD за Електричен Велосипед Ebike Мотоцикл Компоненти Велосипедизам Делови Додатоци

18AH 36V Моќен Контролер и Екран LED LCD за Електричен Велосипед Ebike Мотоцикл Компоненти Велосипедизам Делови

Оценка на посетителот:

DEN 2764.00 -10 %
DEN 3071.52
Залиха
Достапно за нарачка


Напон : 36 V
Wattage : 350 W/500 W
Боја : Сребрена
Обвивка материјал : Алуминиум
Предности
1) Контролор кутија, во заштита на контролорот , во исто време можат да се сместат екстра жици.
2) синусен облик Контролер (повеќе стабилен, со висока ефикасност)
Овој дијаграм ќе биде ви покаже како да се јавите на контролорот со главниот Кабел.На
се разбира,постои и прирачник книга со Електричен Велосипед Комплет.Ќе најдете повеќе информации за тоа како да се соберат за тоа.
1.Ние гарантираме за да брод од рок од 48~84 часа по исплата потврда .(except Holiday) Некои производ треба произведуваат по нарачка испратена во рамките на 14days.
2.Ако изберете продавачот за испорака метод,ние ќе испрати пакет Брод од страна на морето кои повеќето економски превозот метод ќе изберете за вас. И тоа обично трае толку долго како 30-75 дена. (Временски услови и Царинската причини предизвика одложувања не се вклучени, но се прошири на превозот заштита ве молиме слободно контактирајте со нас.)
3.Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса и контакт број се точни. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси.
4.Ние, исто така може да изберете и други побрзо превозот метод(DHL, Fedex, UPS-от, итн)според вашите потреби и барања ,и се разбира бара дополнителни поштарина.
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот сте го добиле. Ако овој објект е примена повеќе од 7 дена, тоа се смета користат или се отвори внатре пакување ефект вториот продаде ние нема прашање што наплата orreplacement.
2.Afterconfirming проблеми предизвикани од самиот производ или транспорт проблеми, ние ќе организираме наплата, враќање или resending.
3. За во рок од 7 дена лична причина се врати ние се прифатливи, но не организира врати превозот. И ќе одземе првиот превозот надомест во вашата нарачка.
1.Ние го прифатат плаќање Alipay или друг метод на плаќање може процес преку Alipay. Големи цел прифати со T/T, Paypal не беше прифати
2.Објектот мора да се платат во рок од 20 дена по што е наредено, или aliexpress систем ќе се отвори случај за да го откажете трансакцијата.
1.Се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно.Тоа е високо ценет дека ќе ја напушти 5 ѕвезди на повратните информации ако не сте задоволни со вашата нарачка.
2. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас веднаш, ве Молиме да НЕ остави негативен или неутрален повратни информации без да бара помош. нормално така ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем
3. Ако имате било какви други прашања ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
Напон : 36 V/48 V
Wattage : 250 W
Боја : Сребрена
Обвивка материјал : Алуминиум

Карактеристики на предлогот

сертификација:
CE
Опсег на Моќ:
31 - 60 км
Број На Модел На:
ЈС-18AH-LCD/LED
Напојување:
Литиум Батерија
Стил:
Стандарден Тип
Свитлива:
No
Напон:
36V
Моторни:
Brushless
Рамка Материјал:
Алуминиум легура
Номинална Патникот Капацитет:
Еден Седиште
Wattage:
251 - 350w
Бренд Име:
Jueshuai
максимална брзина:
30-50км/ч
Големина На Тркало:
20-28
Име:
JS
боја:
Сребро.
Екранот:
LCD / LED
Тип:
Оригиналната Линија
користат за:
електричен велосипед
Дисплеј Во Боја:
Црна
Производот:
Електричен Велосипед
конектор:
не е водоотпорен
Компоненти:
контролор кутија
Излез:
18Ah

Купувачи како што избираат