.

.

1set USB 3.1 Тип C USB-C за да го USB-Женски & USB 3.0 да SATA 22pin 7+15 OTG Податоци Адаптер Кабел за Macbook & Chromebook

1set USB 3.1 Тип C USB-C за да го USB-Женски & USB 3.0 да SATA 22pin 7+15 OTG Податоци Адаптер Кабел за Macbook

Оценка на посетителот:

DEN 701.00 -8 %
DEN 762.24
Залиха
Достапно за нарачка


USB 3.1 Тип C USB-C за да го USB-Женски & USB 3.0 да SATA 22pin OTG Податоци Адаптер Кабел
за Macbook & Chromebook
Со OTG Функција
Тип C connector е нов дизајн за USB 3.1
Нови помали димензии : слично на големината на USB 2.0 Микро-Б
Реверзибилна Дизајн за Типот C connector
Реверзибилна plug ориентација & Кабел ветер
Поддршка Scalable моќ полнење
за Таблет &Мобилен Телефон & Хард Диск
за 2.5" HDD
Карактеристики :
1. Трансфер стапка на Супер-Speed USB 3.0 интерфејс може да биде до 5 Gb/сек (Max)
2. Поддржува Топло-Замена и Plug and Play функција
3. Согласност со Serial ATA Спецификација Ревизија 2.6
4. Назад компатибилен со претходните верзии на USB порти (1.0, 1.1&2.0) & SATA хард дискови (1.5 Gb/s)
5. Поддржува Mass Storage Class Диск.
6. Нема возачот инсталација потребни за Windows XP/Vista/7
Пакет :
1 PC * usb 3.0 да адаптер од SATA
1 PC * usb 3.1 OTG кабел за продолжување

Карактеристики на предлогот

Должина на кабел:
0.2 m
Бренд Име:
CY
Пакет:
Yes
Тип:
SATA Кабли
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
Тип-c до SATA 22pin

Купувачи како што избираат