.

.

YGS-008-53 97*40*150/3.81x1.57х5.9(wxhxl)mm Алуминиум проектот кутија за електронски

YGS-008-53 97*40*150/3.81x1.57х5.9(wxhxl)mm Алуминиум проектот кутија за електронски

Оценка на посетителот:

DEN 205.00 -5 %
DEN 216.00
Залиха
Достапно за нарачка


НЕМА. : YGS-022-1
Материјал : АЛ 6063
Големина : YGK-022-1 97*40*130mm Моќ за контрола на алуминиум метално куќиште тубуларна кутија тело дизајн за вас
Крај : Sandblast , Елоксирани
Акции Боја : Црна , Сребрена
Умре дизајнирање→Умре одлуки→Топење&легирање→Extruding→Сечење→CNC machining→Driling→Допирање→Surfacetreatment→Заварување→Монтажа→Пакување→Превозот
→По Продажба На Услуги
Foshan Nanhai Yonggu Хардверски Производи Фабрика е основана во 2004 година, кој се наоѓа во Nanhai Округ, Foshan Градот, Провинцијата Guangdong. Нашата компанија покрива над 1,500 квадратни метри. Постојат многу CNC machining центри, центри за CNC мелничката, удирање, дупчење & мелење машини, sandblasting машини и други напредни опрема за обработка на. Ние сме специјализирани во производство на алуминиумска шасија, алуминиум switch панел, DIY шасија засилувач панел, заштитени кутија, како и голем број на спецификација копчиња и машина нозе и така натаму. Површината за цртање, sandblasting, оксидација, печатење на екран и површински третман може да се прилагоди. Нашите производи се широко се користи во инструмент, електрична енергија, телекомуникациски, радио и телевизија, медицински уред, мрежа, хотел и воени снабдување.

Карактеристики на предлогот

боја:
100L сребро, 120L сребро, 150L сребро, 150L црна, 90L црна, 120L сребрена плоча L, 150L сребрена плоча L, 150L црна плоча L
Бренд Име:
GOF
Број На Модел На:
YGS-008

Купувачи како што избираат