.

.

Tectra NB-4L NB4L NB 4L LCD USB Дигитален Апарат за Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117 Е 220 225 230 255

Tectra NB-4L NB4L NB 4L LCD USB Дигитален Апарат за Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117

Оценка на посетителот:

DEN 512.00 -11 %
DEN 575.52
Залиха
Достапно за нарачка


Tectra NB-4 L NB4 L NB 4 L LCD USB Дигитален Апарат
за Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117 Е 220 225 230 255
За Canon NB-4 L батеријата
За Canon Камерите :
За Canon IXUS 50 55 60 65 80 75 100 I20 110 115 120 130 117 Е 220 225 230 255 ХС SD780 SD960
Пакет Се Вклучени :
1 x LCD USB Дигитален Апарат
1 x Микро Полнење Кабел
Забелешка : Батеријата не се вклучуваат.
Карактеристики :
1.Дизајниран за Canon NB-4 L Батеријата/Bateria/Baterie/akku
2.Со LCD Екранот за да се прикаже секоја полнење на батеријата статус.
3.Со микро USB кабел за лесно полнење.
4.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита.
5.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни.
6.Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење.
Спецификација :
Влез : DC 5 V / 1 A(Мин)
Излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V/600m A
Материјал : ABS+PC
Dimmension : 115x75x28mm
Тежина : 88g(≈0.19 Ib)

Карактеристики на предлогот

боја:
Црна
Чашката Стандард:
USB 5V
Тип:
USB
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NB-4L
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Батеријата Број:
1
Интелигентни Полнење:
Yes
екран:
Yes
Бренд Име:
Tectra
Употреба:
Камерата
Брзо полнење:
Yes

Купувачи како што избираат