.

.

година Wristband Ibeacons Bluetooth Ibeacon NRF51822 со ПАКЕТИ и СТАН

година Wristband Ibeacons Bluetooth Ibeacon NRF51822 со ПАКЕТИ и СТАН

Оценка на посетителот:

DEN 864.00
Залиха
Достапно за нарачка

Потоа можете да го конфигурирате ibeacons според прирачникот ние обезбеди. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Alibaba Оценуваат 3 години Злато Снабдувач.
10> Поддршка се надополни firmware-от, преку OAD (ер надградба)
11> Изграден во JTAG порта за прилагоди на други апликации фирмверот како самостоен систем
Објектот
Вредност
Забелешки
Фирмверот
i Beacon
Верзија 1.Речиси сите вредности можат да бидат конфигурирани, како што се uuid,големи,мали,лозинка,tx power,пренесување фреквенција, итн.
6> Изграден во спарување лозинка за да спречите другите да ги измените прилагодувањата
7> Поддршка да ги прилагодите на вашите сопствени i Beacon конфигурација вклучувајќи UUID итн. Нудејќи им на најдобар квалитет на производи, конкурентни цени и одличен услуги, ние сме секогаш подготвени да ги задоволат било. или можете да одберете да имате замена.
6) Прецизен дигитален RSSI.1
Батеријата модел
CR2477
Монета батеријата, 3. Најдобар Квалитет и Најдобра Услуга со Конкурентна цена.
8) Високи перформанси и ниска моќност 8051 core MCU. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
8> Tx Power да се конфигурираат
9> Рекламирање frequecy да се конфигурираат.6 V
DC Производ Слики :
Wellcore Ibeacon Конфигурација : 1. Confuguring Страница ќе бидат слични како овој :
Wellcore Ibeacon Апликација :
Wellcore Ibeacon По-продажба :
За Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Она што е Спецификациите на нашите ibeacons? 1> Run самостоен како i Beacon, Надворешни домаќин не е потребна.Датотеките и ние ќе се обезбеди : Прирачник,ПАКЕТИ,СТАН,СТАН датотеката за изворниот код. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).
9) сензор на Температура.
За Повратни Информации :
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и корисниците ќе треба да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот PO број. ние не ot поправка или замена на предмети со истечен рок на гаранција.
5) им Овозможуваат на долга низа апликации.
2) Вграден во монета батеријата. Ние сме Кина Водечките ibeacon Производителот.
4) Одличен линк буџет (до 97d B).
Враќање & Наплата :
1.
2> врз Основа на n RF51822.0 Vdc, 1 компјутер
Работата Фреквенција
2400-2483.
5> Апликација за реклама и локација. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена.
7) CE FCC MFI Заверена и компатибилен со CE, и препораките на FCC регулатива.5 MHz
Програмабилни
Фреквенција Грешка
+/- 20 KHz
Модулација
П-QPSK
Режим на струја
100u A
Зависи од должност циклус/радиодифузија фреквенција
Емитување Фреквенција
900m S
Должност циклус
Излезна Моќност
0 d Bm
Основната поставка, програмабилни
Примање На Чувствителност
-93d Bm
Висока добивка режим
Пренос на далечина
50 метри -100meters
БЕР
Антена
50ohm
На одборот/ PCB Антена
Големина
Прилагодлив
Операција Напон
2.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
wellcore
Број На Модел На:
W914N
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
работен опсег:
70m
боја:
Сино Зелена Црна
Тежина:
40g
Примена:
за Паметен Телефон
Сертификат:
CE FCC RoHS Ibeacon
систем:
IOS 7.0, Андроид 4.3 или над
is_customized:
yes
Компатибилен:
Конзола За Игри

Купувачи како што избираат