.

.

1*10-RGB LED Подводни LED Светло, Мулти Боја Водоотпорен Свадба Партија Вазна База Флорални Светлина божиќ дома градина led светло

1*10-RGB LED Подводни LED Светло, Мулти Боја Водоотпорен Свадба Партија Вазна База Флорални Светлина божиќ

Оценка на посетителот:

DEN 129.00 -10 %
DEN 143.52
Залиха
Достапно за нарачка


10 led Боја промена подводните Свадба Партија светлина База Вазна Далечински контролирани подводни Led светло База водоотпорен Свеќа Светилки Свадба Партија Floralytes Декорација ВОДЕШЕ ОРКЕСТАРОТ ФЛОРАЛНИ СВЕТЛА ЗА СВАДБА/Божиќ/Вљубените -Multicolor
Ова е направено од страна на KIOSUN ,Не ACOLYTE , не Подводните Sumix 9 - Мулти Боја , Далечински Управувач Способен !!!
Оваа светлина е alos водоотпорен дизајн .. Па тоа не само за на хартија фенери.. Ние, исто така, да ги користите за други апликации. ако сакате да .
*** Далечински Контролирани, Па така , лесно е да го вклучите светлата, Кога сакате да ги користите . Само притисни на копчето.
*** Wireless , 3 AAA Алкална батерија управувана (Повеќе од 24 часа живот) , Нема потреба електронски на сите.. целосно пренослив.
*** Лесно се инсталира. Со виси кука на дното ,може да се обеси со метална кука директно..
*** Супер Светло . 10 Супер светло SMD LED, Овие LED Светла се професионално осветлување извор на светлина. тие се супер светло. Нудат доволно осветлување за било големини хартија фенери. Дури и тоа е 25" . Нема проблем.
*** 16 Статични бои , Со 24keys далечински контролер, можете да изберете 16 differents боја толку лесно . Па тоа може да одговара за било која тема партии. свадби .
***4 Боја Флеш модели , Брзина & Светлината се прилагодливи
Вклучени :
1 X RGB Боја Подводни LED светло
CR2032 батеријата (инсталирани во далечински контролер)
1 X Далечински Контролер
**вазни, candelabras, 3 AAA алкални батерии НЕ се вклучени **
Карактеристики : 10pcs Супер светло Мулти-Бои SMD LED светла
3 AAA Alkalina батеријата трае повеќе од 8 часа, даде доволно осветлување да било големина на хартија фенери, вазна.
Вклучи/исклучи од далечински контролер. лесно се инсталира , со висат кука на buttom.
Водоотпорен дизајн , Потопна .. Посебен дизајн за да се доказ за тоа да биде водоотпорен .
Големина : D2.8"*H0.9"

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
RGB со далечинско
Wattage:
3W
Употреба:
празник
сертификација:
ЕМК,RoHS,CE
Гаранција:
една година
Приклучок Тип:
Никој
Приклучете Го Опашка:
No
Должина:
2.8inch
Е Светилки Вклучени:
No
Тип На Батерија:
ААА
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Празник Име:
Божиќ
Број На Модел На:
KS-SB-010M
Тело Материјал:
Пластични
Извор На Светлина:
LED Светилки
Осветлување Растојание:
1-5m
Глава Број:
1-19 глава
боја:
Јасно
Карактеристики:
RGB Подводни LED Светло, Мулти Боја Водоотпорен Свадба Партија
Е dimmable:
Yes
Музика:
Никој
Бренд Име:
KITOSUN
Напон:
4.5V
LED сијалица Количина:
10pcs Мулти-бои SMD led светла
LED светла боја:
Мулти-бои, може да се меша за да се 16 различни бои
Извор На Енергија:
3AAA Алкални батерии за светлина, CR2032 за далечински контролер
Траење На Батеријата:
Трае повеќе од 8 Часа
Водоотпорен:
да,водоотпорен дизајн
Големина:
2.8 diameter , 1 tall
Виси Кука:
Со Виси кука . лесно се инсталира
Тежина:
Light is 50 grams
Функции:
далечински контролирани ,водоотпорен дизајн.
Апликации:
Наргиле ,Shisha база ,вазни, стакло , хартија фенер светлина.

Купувачи како што избираат