.

.

beibehang Обичај кат сликарство 3D естетски hyacinth цвет море три-димензионални самолепливи тротоарите плочки de papel parede

beibehang Обичај кат сликарство 3D естетски hyacinth цвет море три-димензионални самолепливи тротоарите плочки

Оценка на посетителот:

DEN 878.00 -39 %
DEN 1440.00
Залиха
Достапно за нарачка

Може да се прилагоди на вашиот бараната големина Прилагодите Други Големина чекори : 1 : Одберете ја точната количина = квадратен метар ( должина * ширина ) 2 : Купи Сега. Ви благодариме
16 стандардната големина на располагање : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70. Ве молиме додадете екстра 0. Ако не се обезбедени ни вашите детали custom size под цел во рок од 24 часа, Ние ќе се прилагодите на пвц самолепливи mural позадина, како на следниве стандардната големина. Ние мора да произведуваат според вашата точна големина (Должина и Ширина).5 cm(H) (4'2" x 2'3") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'5" x 3'2") ft 3 квадратен метар = 208cm(W) x 146cm(H) (6'8" x 4'8") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука.
должина x ширина = квадратни метри =Количество Материјал : ПВЦ подни mural позадина големина .Треба да се цел Количество : 5
Земете На Гласачките Места :
Тоа е еден вид на обичај ПВЦ самолепливи водоотпорен анти-лизгање mural позадина .( должина и ширина ).

Карактеристики на предлогот

Димензии:
1 M2
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,самолепливи,животната Средина Пријателски
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
14607003
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Тип:
Винил Позадини

Купувачи како што избираат