.

.

Aoshike 3000W Чиста синусен облик Моќ Фреквенција Инвертер Одбор 24V 36V 48V 4000W 5000W Висок Квалитет Доволно Моќ Совршена Заштита

Aoshike 3000W Чиста синусен облик Моќ Фреквенција Инвертер Одбор 24V 36V 48V 4000W 5000W Висок Квалитет Доволно

Оценка на посетителот:

DEN 6560.64
Залиха
Достапно за нарачка


1.Параметри
влезен напон : DC12 V/24 V/36 V/48 V/60 V/72 V/96 V
излезен напон : AC220 V
излезна моќност : 1500 W/3000 W/4000 W/5000 W/6000 W/7500 W/9500 W
фрекфенција : 50 Hz/60 Hz 'прилагодливи'
Плоча големина : 240mm * 100mm * 65mm Плоча тежина : околу 0.82 KG
2.Transistors
12 V 24 V употреба HY1906
36 V 48 V употреба RIFB4710
60 V употреба RIFB4710
72 V употреба HY3215 HY3312
96 V употреба HY1920
3.Карактеристики
1.доволно моќ
2.чиста синусен облик
3.коло е високо ефикасна и стабилна
4.мали не-оптоварување тековната
5.батеријата има undervoltage / преоптоварување / прегреат заштита
6.Едноставна инсталација
7.работа со сите видови на енергија фреквенција трансформатори
4.Заштита
1. Батеријата е низок напон заштита :
Кога батеријата напон е помал од 10.5 V по јазол, инверторот ќе го исклучите инвертер (нема AC напон излез) и на инверторот е во режим на чекање.
2. Батеријата во текот-напон заштита :
Кога батеријата напон е поголем од 15 V, инверторот ќе го исклучи инверторот и внесете standby режимот.
3. Батеријата ќе почне автоматски :
Кога батеријата е под-напон заштита, кога сончевиот или ветерна енергија ја полни батеријата до 13 V по дел, инверторот автоматски почнува да се излез AC напон за напојување на оптоварување. Батеријата overvoltage заштита По overvoltage заштита, а потоа се врати да 15 V по дел, инверторот, исто така, започнува автоматски.
4. За контрола на температурата фан и во текот температура заштита :
Вентилаторот не работи при нормална работа инверторот, кога температурата е премногу висока, фан автоматски работи, кога температурата опаѓа, фан автоматски ќе престане да работи. Кога фан е оштетен, а температурата е премногу висока, инверторот ќе го исклучи инверторот и внесете standby режимот.
Кога температурата паѓа, тоа автоматски ќе започне инверторот и излез AC напојување.
5 влијанието и краток спој заштита :
Инверторот има реално време хардверска со бран тековната ограничување заштита, и софтвер задоцнување (400m S) кратки-коло заштита плус енергија фреквенција изолација трансформатор. Ја подобрува отпорност на производот веродостојноста на производот.
5.Возачот одбор
LED да се одреди видот на вина
1. Нормално : секогаш светла
2. Прекуструјна : blink два пати, исклучување од две секунди, е циркулираат
3. Overvoltage : трепкање три пати, исклучување од две секунди, е велосипедизам
4. Undervoltage : трепкање четири пати, исклучување од две секунди, е циркулираат
6.Забелешка
1.Почитувани купувачи , ако имате било какви технички проблеми , pls контакт со корисниците на услуги , ние сме специјалист . ви благодариме !Пред пратката, имаме debugged, ве молиме да бидат сигурни да се купуваат и користат.
2.Ние продаваме заврши инверторот одбор , ако треба купи инверторот diy колекции , pls контакт со клиентите .
7.Пакет
1pcs чиста синусен облик моќ фреквенција инвертер одбор

Карактеристики на предлогот

боја:
12V1500W, 24V3000W, 36V4000W, 48V5000W, 60V6000W, 72V7500W, 96V9500W
Бренд Име:
Aoshike
Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
A8F276
Тежина:
820g
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
50Hz/60Hz 'прилагодливи'
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Големина:
240*100*65mm

Купувачи како што избираат