.

.

DHL ПРОЗОРЦИ 100pcs/многу Супериорен Квалитет Кобалт Мобилен TI ПРОЦЕСОРОТ 0 циклус 1510mAh 3.7 V Батерија за iPhone 5C замена

DHL ПРОЗОРЦИ 100pcs/многу Супериорен Квалитет Кобалт Мобилен TI ПРОЦЕСОРОТ 0 циклус 1510mAh 3.7 V Батерија

Оценка на посетителот:

DEN 27350.40
Залиха
Достапно за нарачка


Сертифицирани Батеријата :
Bamyoyo Компанијата е особено внимателни за квалитетот на батерии ние продаваме.Батериите беа предмет на проектирање и контрола проверки; И кои ги исполнуваат основните технички барања утврдени со Европската Директива. Високото m Ah значи поголема моќ има. Никогаш не се расклопуваат. Батеријата е квалитетот на нашите сè. Секој Батеријата има различни серии num, може да се скенира од i-nigma (СТАН). Совршен изглед. Сите наши членови резервни no напори во обезбедувањето на понудата на висок квалитет на батерии.Harding работат тимски член. Капацитет 1510m Ah.
А добри перформанси на батеријата зависи од двете мобилен и заштита одбор. Но за целосна Li-CO2 (3. Во овој случај клиентот мора да научат како да ги разликуваат батеријата е PCB одбор за квалитет, во спротивно може да мислев дека сите батеријата е иста. Досега како што добро знаете, не сите батеријата производителот ќе оценување на ќелија, еден по еден, повеќето од нив само ќе се направи ramdom проверка поради високата цена на трудот и одзема време. Симната од Нов телефон или добив на тоа како таа се од течението.
IC & FCC : Сојузна Комуникации Комисии; Северна Америка Стандард кој ги дефинира правилата и процедурите за да се спречи електронска опрема од која предизвикува штетни пречки на спектар на фреквенции. Flex кабел. Клетката како и јадро се мери со m Ah. Батериите во согласност со сертификати за сообразност. CE : Европската Сообразност, Батерии средба Европските технички усогласување на стандардите.
5 Причини Зошто Треба Да Го Купи Нашиот Производ :
- Сите Производи Споделување На 1 Година Гаранција
- 100% Тестирани Пред Испраќање
- Ние сме производителот, фабрика
- Професионалец во Батеријата поле за 4 години
- 365 Дена политика на Враќање & Бесплатен Превозот во Двете насоки
Како не објектот изгледа?
Ќе се купуваат Супериорен Квалитет на Батеријата за 5 C, 100% Кобалт ќелија и ТИ ПРОЦЕСОРОТ УПРАВУВАЊЕТО со 2 Години Гаранција. Тексас Инструмент дизајн на ПРОЦЕСОРОТ за i Phone батеријата, затоа Тексас Инструмент батеријата софтвер за управување е најдобриот една за тестирање. Можете да дознаете повеќе за нашата FB Страна BMTbattery ако сте заинтересирани. Но, во случајот на управување со проектен циклус одбор пропушти мерка IC , тоа не може да се контролира електрична струја правилно тоа е зошто некои клиенти се жалат на енергија се троши толку брзо. За i Phone батеријата е различен од другите мобилни батеријата, бидејќи на PCB сите комуникациски податоци мора да се конекција со Телефонот.Bamyoyo батерии се оценуваат во својство на оценување кабинет кабинет, по 8 часа од оценување, точни читање на батеријата податоци, скрининг капацитет според капацитетот на i Phone капацитетот на батеријата, ако капацитет не е до стандард ќе бидат отстранети. Како и да е, па клетката и управување со проектен циклус е и важно за добра изведба на батеријата.
Купи Сега !
Вашите Клиенти се допаѓа !
. Тоа контрола на електрична струја и напон. Тие може да го земе Li-Ni Co Mn(Ni Co Mn 4 : 4 : 2) за да се замени.
Некои Слики од шоу :
Она што тие велат ?Плаќање :
Превозот :
Повратни информации :
Ние се залагаме за Пет ѕвездички 5/5 детална оценка позитивни повратни информации. 1 () Целосна Оригинална Батерија произведен во 2013 или 2014 година.Ова означување им овозможува слободно движење во рамките на Европскиот пазар.

Карактеристики на предлогот

Капацитетот на батеријата(mAh):
1301mAh-1800mAh
Квалитетот сертификација:
CE,УЛ
Компатибилен Бренд:
apple
Apple Модел:
Iphone 5c
Број На Модел На:
BMTI5CSQ
Бренд Име:
Bamyoyo
Оригинал или Не:
Компатибилен

Купувачи како што избираат