.

.

Wanhao duplicator 4X 3D Печатач во двоен екструдер, со печатење големина во 245*145*150mm, пакет со cylicer маска

Wanhao duplicator 4X 3D Печатач во двоен екструдер, со печатење големина во 245*145*150mm, пакет со cylicer

Оценка на посетителот:

DEN 42192.00
Залиха
Достапно за нарачка


Dual екструдер 3 D печатач Спецификација
Општа Сопственост
Интерфејс
SD или USB Врска
Макс Печатење Објект Големина
225*145*150mm
Коло
4-та генерација,max поддршка 5 мотор
X,Y Оска Позиционирање Резолуција
0.02 mm
X,Y оска максимална брзина
5000mm/минута
Z оската позиционирање резолуција
0.005 mm
Z оската максимална брзина
1000mm/минута
Димензија
Производ димензија
490*470*410mm
Пакување димензија
570*430*540mm
Материјална Поддршка
ABS и PLA
Материјал Големина
1.75 mm filaments
Материјал големина барање
1.75+-0.1 mm
Сензор На Температура На
thermocouple температурни сензори
Печатење Објект Спецификација
Позиција резолуција
0.1 mm
Слој
0.3 mm
Вертикална Брзина На Печатење
15 Cubic Сантиметар/ Час
Објектот Големина
225*145*150mm
LCD displayer
Факултативна
Филамент
Материјал Тип
ABS, PLA
Боја
Бела, Црна, Црвена, Зелена, Жолта, Сина, Виолетова, Сребро, Злато, Портокал, Само боја
Филамент големина
1.75 mm
1 Ролна со Вжарено тежина
1kg
Предност Ова е најсигурен, повеќето прецизен и повеќето сигурен 3 D печатач во оваа цена опсег. Секоја машина е израмнат, целосно калибриран и работат за 8 часа пред превозот надвор. Млазницата е заменлив од стандардот .4mm orifice за поголема резолуција 3 D печатење. Тоа може да се печати со PLA, ABS и Поликарбонат (PLA се препорачува за леснотијата на користење). Цената е $989, сепак настапува на приближно исто ниво како $2,000 3 D печатач. Овој печатач е секогаш да се развива и да стане дури и побрзо и повеќе точен. По барање, ние ќе ви испратиме gcode да се печати нови делови и надградба на вашиот постоечки wanhao 3 D печатач. Материјали
Работи со ABS, PLA и други материјали
Филамент дијаметар : 1.75 mm
Контактирајте Со Нас!
Без разлика дали сте се има проблем со нешто сте ги купиле од нас, или само да имате некои прашања, ние сме среќни да ви помогнат. Секогаш кога имате некое прашање, само глава во текот на поддршка на wanhao3dprinter.com за да стапите во контакт со нашиот тим.
Ние да се потрудиме да се вратам на вас како е можно поскоро и да се понуди e-mail услуга понеделник-сабота. Треба да се добие одговор во рок од 24 часа. Ние, исто така, распоред на телефон поддршка сесии, колку што е потребно. Започнете билет со нас, и ако ние не може да се реши брзо преку е-маил, ние ќе бидеме среќни да ви зборувам.
Гаранција, се Враќа, и да се Замени
Wanhao производи не носат долгорочна гаранција. Враќа се можни само на неискористените објекти, во рок од 7 дена од денот на приемот. Ние ќе ви обезбедиме делови или услуга на предмети што се докаже да биде неисправен од времето на производството, и ние ќе работиме со вас за да го добиете вашиот печатач работи повторно.
Посебни Нарачување Барања
Ако сте во можност да се стави на ред директно на Alibaba Express, треба да се користи нарачката, или имате било какви други потреби, ве молиме да стапите во контакт со нас, па ние може да ви помогне.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
WANHAO
Брзината На Печатење Во Боја:
30мм-120mm/s
Број На Модел На:
d4s
3d печатач Софтвер:
Linux, OSX и Windows
3d печатач со вжарено:
ABS и PLA
3D Печатач со Вжарено дијаметар:
1.75+-0.1 mm
3D Печатач прецизност на Позиционирање:
2.5 micron на Z оската
3D PrinterInput тип на датотека:
STL, Gcode
Heat3D Печатач ед се Изгради Платформа:
Загреан Се Изгради Платформа
3D Печатач Испорака Тежина:
26kg
Прецизност земјата:
8мм шахти
Целокупната Димензии:
320 x 466 x 382 mm | 12.6 x 18.4 x 15 во
универзална напојување:
110-220 V, 50/60Hz

Купувачи како што избираат