.

.

Ni-МЗ 7.2 V 3000mAh Полнење електрични Алатки за Замена на Батеријата За Makita 191679-9 632002-4 7000 7002 7033 632003-2

Ni-МЗ 7.2 V 3000mAh Полнење електрични Алатки за Замена на Батеријата За Makita 191679-9 632002-4 7000 7002

Оценка на посетителот:

DEN 1036.00 -28 %
DEN 1439.04
Залиха
Достапно за нарачка


Ni-МЗ 7.2 V 3000m Ah Полнење електрични Алатки за Замена на Батеријата За Makita 191679-9 632002-4 7000 7002 7033 632003-2
Спецификации :
Состојба : 100% Сосема Нов Замена На Батеријата(Не Оригинал)
Објект : Батерија за Makita
Батерија Тип : НУ-МЗ
Напон : 7.2 V
Капацитет : 3000m Ah/3.0 Ах
Тежина : околу 300g
Го Замени На Оригинални Батерии Модели :
191679-9, 192532-2, 192695-4, 632002-4, 632003-2, Makita 7000, Makita 7002, Makita 7033
Компатибилни Модели :
Makita 3700 D Makita 3700 DW Makita 4071 D Makita 4073 D Makita 4307 D Makita 4307 DW Makita 4770 D Makita 6002 D Makita 6002 DW Makita 6002 DWK Makita 6010 D Makita 6010 DL Makita 6010 DW Makita 6010 DWK Makita 6012 D Makita 6012 DL Makita 6012 DW Makita 6012 DWK Makita 6015 DWE Makita 6015 DWK Makita 6016 DW Makita 6017 DWBE Makita 6017 DWE Makita 6018 D Makita 6018 DWBE Makita 6018 DWE Makita 6019 D Makita 6019 DW Makita 6019 DWBE Makita 6019 DWE Makita 6019 DWLE Makita 6022 DW Makita 6071 DW Makita 6071 DWK Makita 6072 DL Makita 6072 DW Makita 6072 DWK Makita 6073 D Makita 6073 DW Makita 6075 D Makita 6075 DW Makita 6172 D Makita 6172 DW Makita 6710 D Makita 6710 DW Makita 6912 D Makita 6912 DW Makita 9035 D Makita 9035 DW Makita 9200 D Makita 9500 D Makita 9500 DW Makita DA3000 D Makita DA3000 DW Makita DA301 D Makita DA301 DW Makita DA302 D Makita DA302 DW Makita DA302 DWB Makita ML700 (Светло) Makita ML701 Makita ML702 Makita UH1070 DW Makita UH3000 D Makita UH3000 DW Makita UH3070 DW Makita UM1000 D Makita UM1270 DW
Топло Забелешки :
1.Ве молиме ЦЕЛОСНО наполнета батеријата пред првата употреба.
2.Ако не се случува да го користите батеријата за еден месец или подолго, чувајте го на чисто, суво, ладно место, на оддалеченост од оган и вода.
3.Ве молиме да ја наполните повторно по долго чување . Како Ni-Cd/Ni-МЗ и Li-ion батерии ќе авто-празнење време на чување.
4.Не Сепарација, истиснување, и влијание.
Пакет содржина :
1 * 7.2 V 3.0 Ах Ni-МЗ Батерија Алатки Батеријата За Makita
1 X Упатство

Карактеристики на предлогот

Големина:
Prismatic
Батеријата Број:
1pcs
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
LERRANC
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Тип:
NI-МЗ
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Број На Модел На:
7.2 V 3000mAh за Makita
Напон:
7.2V
Батерија Тип:
Батерија Моќ Алатка На Батерија
Се замени за:
Makit 7000, 7002,7033,191679-9, 192532-2, 192695-4, 632002-4, 632003-2
Компатибилен Со:
3700D 4071D 4770D 6002D 6012D 9500D ML701 итн.
Замена На Батеријата:
Yes

Купувачи како што избираат