.

.

Оригиналниот Проектор Светилка Модул SP-ЛАМБА-033 за INFOCUS IN10 / M6 Проектори

Оригиналниот Проектор Светилка Модул SP-ЛАМБА-033 за INFOCUS IN10 / M6 Проектори

Оценка на посетителот:

DEN 4514.00 -5 %
DEN 4752.00
Залиха
Достапно за нарачка


Компанијата Информации
Гуангжу Inmoul Електронски Technology Co.Светилка Режач/Фитил
Постојат многу нивоа на квалитет на светилки режач/фитили.Домување
Некои од снабдувачите ќе се користи вториот раце домување за светилка модул. Различни од Оригиналната Светилка vs Компатибилен Светилка
Стандард светилка живот за оригинални светилка е 2000hours,компатибилни(алтернативни) светилка ќе биде 300hours пократки од оригиналот.
Светилки собрание го следат стандардни податоци. Некој вид на светилки може да достигне до 3000hours дури и повеќе како wattage е помал.
Повратни информации
Inmoul Компатибилен Проектор Светилка
1.Со солиден квалитет и висока осветленост ,и долг живот време .
Напомена :
1.
Оригиналниот Проектор Светилка Модул SP-ЛАМБА-033 за INFOCUS IN10 / M6 Проектори 1)Дел број : СП-ЛАМБА-033
2)Светилка за INFOCUS IN10 / M6 Проектори
3)Светилка тип : Оригинални Голи Светилка со Генерички Домување
4)го Оценувате моќ : 125 W
5) Lamplife : >2000h
6)За Апликација : Бизнис, Едукација, Дома
7)Гаранција : 5 месеци
8)Слика/Слики
Пакување
1 светилки во 1 Кутија со Бисер Пена.Превозот на товар го носат од страна на купувачот
Нови светилка/светилки ќе треба да се купувачот Превозот на товар го носат од нас.
Ние ќе се користи 100% нови станбени за светилка., Ltd
Се снабдуваат лампи за лцд Проектор/ТВ-лцд Проектор за 7 Години. На следење на број, ќе бидат доставени до купувачот на интернет во време.Сега,имаме нашата фабрика,обезбедуваат солидна производи со ефективни цени.Различни светилки имаат различни податоци и да се фокусира.Превозот на товар го носат од страна на купувачот.Превозот цена не ги вклучува купувачот увоз даночни или други давачки.
Ние користиме Високо Температура Стакло / CRYSTOE и NEOPARIES светилки чаши.Гарантен Рок :
Размена - Купувачот испрати светилка/светилки назад кон нас или да магацин во АМЕРИКА.За промет на Големо Купување,ве молиме контактирајте со нас онлајн.
Плаќањето ќе враќање на парите на купувачот. 12/24/36 кутии во 1 картон. Купувачот треба да се провери пакување кога packege пристигнат.
Превозот
Експрес Курир
Работни Дена
Забелешка
e Packet
5-15 дена
Бесплатен превозот во САД
DHL,FEDEX,UPS-ОТ
4-8 дена
Предлагам купувачот да изберат дали ќе се итни
EMS
7-15 дена
Најдобар начин за руската Федерација
HK Пост Воздух Mail
15-45 дена
Тоа е бавен, Кога не се итни, можете да изберете.
Гаранцијата не опфаќа нормално оштетувања или дефекти предизвикани од несоодветна инсталација или употреба на производот во било начин, освен што се наменети и наведени од страна на производителот .Ние направивме world wide пазарот,и се повеќе famour во оваа индустрија.
На цемент е многу важно за светилки.Додатоци и Собрание
Цемент : температурата на режач може да достигне до 1000+ степен.Светилка Првенство
Лампи купот, исто така, имаат добар квалитет и лош квалитет.Светилки ние снабдување може совршено се вклопуваат за DLP, LCOS и LCD проектори.
Наплата - Купувачот испрати светилка/светилки назад кон нас или да магацин во АМЕРИКА.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.Како што се ФОКУСИРА & ПРОФЕСИОНАЛЕН.Светилки за Epson/ОСТРИ/ Hitachi/NEC/Ben Q/Sony/Sanyo/Panasonic/Viewsonic/Мицубиши.
Тестирање за финалето на осветленоста и фокус е многу важно за светилки . Светилки avialable во Компатибилни и Оригинални,Гола Сијалица или Светилка со Домување.
Светилка/Фитил producted со наша фабрика.

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
SP-ЛАМБА-033
Бренд Име:
Inmoul
Напон:
85-265V
Примена:
Комерцијални
сертификација:
CE
Карактеристики:
Светилка со Домување
Просечен Живот (часот):
2500

Купувачи како што избираат