.

.

5Pairs/многу XT30U Машки Женски Куршум Конектор Приклучок За РК FPV Lipo Батеријата РК Quadcopter

5Pairs/многу XT30U Машки Женски Куршум Конектор Приклучок За РК FPV Lipo Батеријата РК Quadcopter

Оценка на посетителот:

DEN 125.00 -6 %
DEN 133.44
Залиха
Достапно за нарачка

Собираат XT30 U Машки Женски Куршум Конектор Приклучок
тежина : 1.8 g
користете 2mm позлатени банана приклучоци,
Во мал обем со изработка и фини материјали,
Најдобри жица може да биде адаптирана за 16awg, 20awg силикони жица.
Вклучуваат :
5 x машки конектор
5 x женски конектор

Карактеристики на предлогот

Материјал:
Најлон
РК Делови и Accs:
Серво Додатоци
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
XT30U
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
XT30U куршум конектори
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
XT30U куршум конектори
Валута endrance:
65A
Температурата издржливост:
200°

Купувачи како што избираат