.

.

GTR R35 Автомобил тело комплет оригинални Карбонски Влакна на Задното Крило Спојлер за Nissan R35 GT-R GTR Авто Трки 09-15

GTR R35 Автомобил тело комплет оригинални Карбонски Влакна на Задното Крило Спојлер за Nissan R35 GT-R GTR

Оценка на посетителот:

DEN 19353.00 -28 %
DEN 26879.52
Залиха
Достапно за нарачка


Пакување : Не Се Пакувани
Вид На Налепница : Други
Категорија :
Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно)
Боја : Црна
Позиција : Задните трупот li
Автомобил Модел : За GTR R35
Состојба : 100% сосема нов
Површина : Високо полиран и shinning
G. W : 2 КГ
Пакет : картон Стандард
GTR R35 Автомобил тело комплет оригинални Карбонски Влакна на Задното Крило Спојлер за Nissan R35 GT-R GTR Авто Трки 09-15
Опис
Карбонски влакна е исклучително силен и мала влакна-засилен полимер кој содржи јаглерод влакна. На полимер е најчесто епоксидна,најсилниот и најскапите на овие адитиви, јаглерод nanotubes, се содржани во некои првенствено полимер безбол палки, делови за автомобили, па дури и голф клубови, каде економски оправдани.
На "карбонски влакна" материјал е само парче ткаенина. Можете да't направи било која форма надвор од неа без некој вид на поддршка. Ние ги користиме fiberglass поддршка за изградба на скелетот.
1. На задното Крило Спојлер за GTR R35 2009 - 2015
2. Висок квалитет на одделение вистински карбонски влакна материјал
3. Егзотични изглед, трка-инспириран,неспоредлив квалитет
4.Издржливи материјали отпорни на УВ, вода, нечистотија, маст, сол, лесна киселина и масло.
5.Мала тежина и трајност на јаглерод на задното крило, различни оптички линија доаѓа од различни точки на гледање.
6. За разлика од други материјали карбонски влакна компоненти бара многу вешти прирачник за работа. Секој слој од карбонски влакна мора да биде внимателно поставени во одредена секвенца. Ова не само што го зголемува трошоците, но исто така, бара многу квалификувани изработка.
Fitment
За GTR R35 2009 - 2015 Година Модел Трим Мотор 2015 GT-R Црна Издание Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2015 GT-R Nismo Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2015 GT-R Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2015 GT-R Track Edition Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2014 GT-R Црна Издание Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2014 GT-Р Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2014 GT-R Track Edition Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2013 GT-R Црна Издание Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2013 GT-R Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2012 GT-R Црна Издание Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2012 GT-R Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2011 GT-Р Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2010 GT-R База Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2010 GT-R Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2009 GT-R База Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged 2009 GT-R Премиум Купе 2-Врата 3.8 L 3799 CC V6 ГАС DOHC Turbocharged
Фотографии

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Спојлери
Производителот Дел Број:
R35 спојлер крило УСНА
Бренд Име:
Z-УМЕТНОСТ
Објектот Висина:
28cm
Осветленост Дел Број:
R35 Задниот Спојлер
GT-R-Година:
2015,2009,2013,2012,2014,2011,2010,2008
Другиот Дел Број:
r35 задното крило
Земја/Регион на Производство:
Guangdong, Кина
Специјални Функции:
Автоматскиот автомобил спојлер за GTR R35
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
150cm
Материјал Тип:
CF
Објектот Тежина:
5.5kg
Име На Модел:
Други
Nissan Модел:
GT-R
Објектот Ширина:
34cm
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Модел Година:
09-15
Тип На Објект:
Спојлери
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Модел Година:
2009 - 2015
Поставување на Возило:
R35 Задните Трупот
Тип:
Други 3D Налепница
дизајн:
Промена На Бојата
Модел:
Други
Налепница Сместување:
Целото Тело
is_customized:
Yes

Купувачи како што избираат