.

.

1 Сет H1 H4 H7 H8 H9 H11 H16 9005 9006 9012 H13 9007 PSX24W 50W 8000LM Г-7 LED Светлата LUMILED LUXEON ZES Чипови Fanless 6500K

1 Сет H1 H4 H7 H8 H9 H11 H16 9005 9006 9012 H13 9007 PSX24W 50W 8000LM Г-7 LED Светлата LUMILED LUXEON ZES

Оценка на посетителот:

DEN 2052.00 -5 %
DEN 2159.52
Залиха
Достапно за нарачка


50 W 8000 LM Г-7 LED Светлата Комплет LUMILED LUXEON ZES 32 LED Чип СМД Fanless 6500 K Xenon Бела Hi/Низок Зрак Возење Магла Светла Светилки Замени HID Xenon Конвенционалните Акции Халоген Светилки
Спецификација за производ : Прозрачна Флукс : 8000 LM/set(секој еден 4000 LM) Напон : DC12 V-24 V
Внесување на струјата : H : 1.8 А+-0.2 A(DC12 V)
LED Количина : 32 PCS (16 PCS LED Чипови Секоја сијалица)
Зрак Агол : 360 степени
Моќност : 50 W/set(секој еден 25 W)
ИП Стапка : IP65
Извор на светлина Модел : LUXEON ZES LED Чипови
Температура на бојата : 6500k
Топлина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум 6063
Оперативен Живот : >30000hrs Лесен за инсталација : За повеќето возила, само Plug-N-Игра, автомобил инсталација рачно вклучени.Сепак, за некои Европски возила или најновата верзија, вашите возила може да бара да се инсталира на оптоварување отпорник или декодер за да се избегне грешка coder или трепка-оф прашања. Ова се случува поради led светилки привлече многу помалку струја од акции светилка. Пакетот Вклучува : * 2 x Г-7 50 W 8000lm LED Светилки
* 2 x LED Возачи
* 1 x англиски јазик Прирачник Внимание ве Молиме :
Ако има светлина потчукнување проблем или Порака за Грешка се појавува на вашиот автомобил табла по инсталиран на LED Светлата за Полнење, тие не се LED Светлата на квалитетот на проблемот. Има потреба од Дополнителни Canbus Декодер Canceler да се елиминира овој вид на проблем за некои автомобили. Ве молиме контактирајте со нас, Ние имаме Дополнителни LED Светлата Canbus Декодер за продажба.

880
Тестирање Резултат Во 12 Volt Нерешено 1.61 На Излез
Плаќање
1) да ја прифатиме Qiwi, Mastercard, Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена.
Shippment
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
2. Нарачки обработени навремено по обработка на уплатата се направи.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. Сликите прикажани се не на вистинскиот објект .Тие се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам за да можете ПОБРЗО со одговор.
Гаранција
1. Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 30 дена за замена или
парите назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и во оригиналниот
пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број.
3. Се врати превозот е да се плати од страна на Купувачот.
Повратни информации

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
6500K
Тип Socket:
9012(HIR2), H1, H11, H7, H27/881, H27/880, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, PSX24W, PSX26W, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
50W
Автомобил модел:
На Сите Возила
Извор На Светлина:
LED
Чип Собранието Тип:
ZES
Лер Зрак Тип:
место
Бренд Име:
TUOYIKE
Напон:
12V
Автомобил Марка:
На Сите Возила
Led Чип Производител:
Lumileds

Купувачи како што избираат