.

.

DC12V ПИР IR Pyroelectric Инфраред Модул се Прилагоди Реле Излез Човечкото Тело Сензор

DC12V ПИР IR Pyroelectric Инфраред Модул се Прилагоди Реле Излез Човечкото Тело Сензор

Оценка на посетителот:

DEN 136.00 -18 %
DEN 166.08
Залиха
Достапно за нарачка

Црвена линија : Моќност + 12 V Жолта линија : ОД + 12 V излезна Црна линија : НАДВОР -12 V излезна 1.Биполарно дизајн : три-жица за конекција, и капацитет 100 W 2.Автоматски сензори : еден за да се префрлите веднаш се сврте (еден настан ќе трае се претвори), кој го остави по одложувањето исклучува автоматски 3.Реле прекинувач : може да издржи високи тековната излез, висока моќност оптоварување 4.Автоматско случаен задоцнување (континуирано доцнење на чекање) : Луѓето во индукција делокругот на активност, прекинувачот е секогаш да се исклучи автоматски ја изгуби ако стационарни се исклучи автоматски. Прилагодливи доцнењето 5.Прилагодливи одложување време : 10 секунди -350 6 секунди.Ултра Ниска Моќност : Префрлете се во сопствена моќ 7.Молња Карактеристики : Посебни молња за заштита на уреди, да може ефективно да се спречи молња и други транзиторни висок притисок на прекинувачот штета 8.Индукција : Пасивно 9.Оперативен Напон : DC12 V 10.Индукција Принцип : Humanbody infrare 11.Quiescent Струја : 50u A 12.Сетилните Растојание : 3 5m 13.Капацитет : Максимална : 100 W, индуктивни носивост бара половина моќ употреба надолу 14.Индукција Агол : Околу 120 степени, 100 степени нагоре и надолу 15.Оптоварување Опсег : Разни видови на DC LED светилки, оптоварување 16.Амбиентална Температура : -20 до +50 centigrade врз Основа на инфрацрвена технологија, автоматска контрола на производи, кога некој влегува префрлете се уреди со покажувач на спектар, специјални сензори за да ги детектира промените во човечкото тело инфрацрвен спектар, прекинувачот автоматски се префрла товарот, не остави сетилните опсег (кои се активни), switch ќе продолжи да го вклучите; лице лево, исклучете автоматски вчитувајте задоцнување. Луѓе на светлина, луѓе од lights out, вид лесен, безбеден енергија Количина : 1pc x 12 V ПИР IR Pyroelectric Инфраред Модул се Прилагоди Реле Излез

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
39261
Теорија:
Временско Реле
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
OOTDTY
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Напон:
12V
Заштита На Функција:
како опис

Купувачи како што избираат