.

.

ЧАСОТ-5DL 0.001 mm Резолуција А/Б-Скенирање Преку Боја Слој Ултразвучно Мерење Дебелина Мерач со storge 100000 податоци

ЧАСОТ-5DL 0.001 mm Резолуција А/Б-Скенирање Преку Боја Слој Ултразвучно Мерење Дебелина Мерач со storge 100000

Оценка на посетителот:

DEN 121824.00 -10 %
DEN 135360.00
Залиха
Достапно за нарачка

Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Екранот 2. Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари bac, ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати.5 mm-27mm, на дебел материјал Ехо-Ехо на Владата 0. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите елементи најчесто поставувани ПРАШАЊА П : дали постои Следење на Број за мојот објект? О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Изразуваат П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет? A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме ! П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!
. Краток Вовед: 2.3937 во/нас Јазик Кинески, англиски, француски, Германија, Јапонски Аларм Подесување на Динамички промени бојата на дебелина вредности кога мерење вредност ја надминува до ограничување или ниска граница на претходно Моќ 2 АА големина на батерии, Работното време е повеќе од 35 часа Инструмент Shut-off Избор СЕКОГАШ НА или АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ по 5, 10 или 20 минути на неактивност Работна Температура -10 ℃ ~+50 ℃ Големина 153mm × 76mm ×37mm(H ×W ×Д) Тежина 280g вклучувајќи батерии Стандардна Конфигурација Ултразвучно испитување Дебелина Колосек, Одложување Линија Сонда, Сондата Кабел, Комуникација Кабел, Инструмент Случај, Комуникација Софтвер, Прирачник за Корисникот, Пакување Листа, Гаранциона Картичка Опционални Додатоци Чекор Калибрација Блокови, Комуникација Софтвер и Гума Браници. вредност и Max. Фати ја Прикажува тековната дебелина вредности, Мин.4 QVGA(320×240)Боја OLED Дисплеј, 0. Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Примена : : Многу погодна за авто тело листови, оган /security врати, оган extinguishers, метални огради, готвење материјали и тенок материјал дебелина measurment. A/B-Скенирање, Преку Слој Мерења на локации, на пример Слика на Подлога, на нето-дебелина на супстрат може да се мери, без отстранување на сликите. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.001 мм или 0. вредности во исто време Мерење Резолуција 0.001 mm Резолуција,Мерење Ниска Граница до 0. Единствен Повеќе-Бран се Потврди Режим, Сите Дебелина Вредности Биле Селектирани од 3 до 9 Пати на Echos, Што го Прави Резултатот Повеќе Веродостојни и Точни.

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
ЧАСОТ-5DL
Бренд Име:
ST
Со Светлото Или Не:
No
Екранот :
2.4 QVGA(320*240)Вистинска Боја OLED Екран, за Разлика од 10000
Оперативниот принцип :
Ултразвучно Мерење Дебелина со Еден Cryst
Мерење на Режими и Опсег(Челични):
1.5 mm-27mm, на дебел материјал;0.25 mm-13.5 мм, за тенок материјал и мене
Резолуција На Мерење На:
0.001 мм или 0.01 mm (0.0001 или 0.001 во)
Добивка :
Во реално време континуирано прилагодливи
Ажурирање Стапка :
Избор 4Hz,8Hz,16Hz
Јазик:
Кинески, Англиски, Француски, Германија, Јапонски
моќност:
2 АА големина на батерии, работното време е повеќе од 35 часа
Работна температура :
-10C ~+50C

Купувачи како што избираат