.

.

краток дизајн сјај moderne лустерот кристал светилка AC110V 220V dinning соба дневна соба злато кристал лустерот LED светло

краток дизајн сјај moderne лустерот кристал светилка AC110V 220V dinning соба дневна соба злато кристал лустерот

Оценка на посетителот:

DEN 24114.00 -10 %
DEN 26793.60
Залиха
Достапно за нарачка


висок квалитет дома декор сјај moderne лустерот кристал светилка
Големина : Dia50*H26cm со 1 метар прилагодливи висат жица
Dia60*H26cm со 1 метар прилагодливи висат жица
Dia80*H26cm со 1 метар прилагодливи висат жица
1.Модел No : XQ-337
2.Бренд име : BGM
3.Напон : 110 V-240 V
5.Материјал : кристал &нерѓосувачки челик
6.Сертификат : CE, и УЛ
7.Извор на светлина : G9
8.Стил : модерна
9.Светилка тело боја : златна
10.Време на испорака : рок од 12 дена
11.Пакување големина : 87*37*24cm
12.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќа
13.1% резервни делови
Почитувани Купувачи , добредојдовте на нашата продавница .Пред да нарачате , pls љубезно ве молиме да го прочитате следното
внимателно
За Квалитетот
ние се направи лустерот со Кина прво одделение K9 кристал , ние gu на rantee 1 година за вас .Ако ви треба било резервни делови , pls ќе треба да ги сноси превозот цена .
Обично сме нормални праќање 1% кристална топка за дополнителни резервни делови, ако најдете било дел скршени , pls кажете ни и испрати јасна слика , а потоа ние ќе го реши проблемот за вас како е можно поскоро .
ако не знаете како да го инсталирате , pls проверите на нашата настава на состојба прво , ако се уште постои прашање ,pls ни кажете или да побара стручен електричар на вашата страна.
За цена
Нашата цена вклучуваат производот трошоци и товарни цената на купувачот земјата .И на клиентите треба плаќате данок и должност задолжен во локалниот обичај .
За испорака
Ние често се обезбеди DHL и FEDEX бесплатен превозот за повеќето земји , тоа може да се постигне на клиентите страна 4-7 дена по превозот .Но поглед Јужна Америка земји и Русија ,многу скапо товарни бесплатно , тоа зависи од нарачка и потоа да одлучи .
За повратни информации
Pls ни помогне да се потврди, да ја прими стоката и, исто така, ја напуштат повратни информации откако ќе проверка на стоката .Тоа е многу важно за вашето добро повратни информации за поддршка на нашата работа .Вашиот среќен шопинг е на нашите работни целна цело време.
Ние секогаш се обезбеди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг тука. Ви благодариме!

Карактеристики на предлогот

Абажур Боја:
Злато
Број на Светла:
>7
Wattage:
Dia50xH26cm, Dia60xH26cm, Dia80xH26cm
Големина:
L
Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
ЕМК,ССА,RoHS,CQC,УЛ,VDE,LVD,CCC,CE
Напон:
240V,110-240V,220V,110V
Стил:
Модерна
Бренд Име:
BIGMANLIGHTINGBIGMAN
Тело Материјал:
Кристално
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Сенка Тип:
Кристално
Е Светилки Вклучени:
Yes
База Тип:
G9
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
BGM9184
Карактеристики:
Луксуз
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Сенка Ветер:
Надолу
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Големина:
дијаметар 50cm /60см /80см
дизајн:
Круг
Материјал:
нерѓосувачки челик + кристално
lampbody боја :
Злато
инсталирајте начин :
висат жица

Купувачи како што избираат