.

.

HeyModel Електронски Има Настапувано Трахеални Интубација Модел

HeyModel Електронски Има Настапувано Трахеални Интубација Модел

Оценка на посетителот:

DEN 10320.00
Залиха
Достапно за нарачка


Информации за производот и Карактеристики :
1. Вештачко дишење и надворешни градите компресија
2. Симулација на природните дишните патишта, градите се прошири кога дишните патишта отворени
3. Дишните патишта отворање и компресија на градниот кош
4. Точни анатомија, дел од стандардната телевизија бебе дизајн
5. Симулација на телото опструкција на дишните патишта.
За Hey Model :
Hey Model Медицинска Техника Група е основана во 1993 година. Во моментов, маркетинг центар во Шангај опфаќа 1500 метри квадратни и производство база во високо-технолошки развој област дури и опфаќа повеќе од десет илјади квадратни метри. Heymodel разви до високо-технолошки претпријатија со нејзиното сопствено истражување и развој, производство, продажба и сервисирање на системот.
Hey Model производ опфаќа 9 серија а повеќе од 1000 видови, на пример : медицински итен случај, дијагноза, клиника, медицински сестри, жената и детето, анатомија, традиционалната Кинеска медицина, stomatology и примерок дел.Бидејќи Меѓународните Трговски Оддел основана во 2005 година, производи се извезуваат во речиси 80 земји и региони, и во неколку наврати го освои понудата на Обединетите Нации.
Hey Model е призната од страна на меѓународниот пазар и го освои чест за Кина. Ние би сакале да соработуваме со стари и нови пријатели дома и во странство да се развие рака во рака. Ние ќе се направи сите напори да им служи на медицинска едукација и да се направи повеќе исклучителен придонес за здравјето на човекот.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
heymodel
Број На Модел На:
HM-01031
Напон:
110v
Име:
Електронски Има Настапувано Трахеални Интубација Модел
Модел:
HM-01031
боја:
Црвена
Големина:
1
Материјал:
ПВЦ
Пакет:
кориснички
Нето тежина:
7KG

Купувачи како што избираат