.

.

200ml Воздух Овлажнител Масло DiffusersWood Жито Ултразвучно Овлажнител за Office Home Спалната соба Дневна Соба

200ml Воздух Овлажнител Масло DiffusersWood Жито Ултразвучно Овлажнител за Office Home Спалната соба Дневна

Оценка на посетителот:

DEN 1436.64
Залиха
Достапно за нарачка


200ml Воздух Овлажнител Масло Diffusers Wood Жито Ултразвучно Овлажнител за Office Home Спалната соба Дневна Соба
Превозот :
- Имаме сите видови на превозот начин, можете да контактирате со нас да изберете омилен превозот начин.Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
- Нарачки обработени навремено по обработка на уплатата.
- Ние само брод да се потврди цел адреси. па ве молиме да ни остават точна адреса кога ќе го поставите цел.
-можете да ги пратите на превозот информации по пратката се пратени, но некои информации не може да се ажурира со тек на време се исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. ве молиме љубезно разбирање.
- Ако имате било каков сомнеж за превозот, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодарам многу!
Сервис И Повратни Информации
KBAYBO фокус на високо-квалитетни производи, исто така, имаат добар квалитет на услуга за секоја клиенти.
Ако имате било какви сугестии/проблем откако ќе ја прими пратката, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации , ние ќе се обидеме потрудиме да ви ги задоволи решение.
Нашиот напредок, бидејќи сите вас!
Карактеристики :
1) Компактен и елегантен дизајн, посебно направени за оние кои имаат длабока љубов за живот и да имаат добар вкус.
2) Ултра-фини и единствен магла за да се осигура дека секој етерично масло е добро се апсорбира, што ќе ви овозможи да уживате во БАЊАТА во секое време и насекаде.
3) Етерични масла и магла молекули нежно се доставува во секој агол да и се даде ново искуство на безбедно, удобно и ефикасна употреба на етерични масла.
4) Супер тивко со ултразвучно технологија за да ви овозможи да работат на леснотија, спиење звук, и лесно да се справи со вашата работа.
5) Стабилен и сигурен автоматско исклучување за безбедност систем кој ви овозможува лесно да уживаат интелигентен живот кога водата се користи нагоре.
6) Ефикасно ги убие бактериите и прочистување на воздух за нега на кожата и добро здравје, суштински guard за вашиот дом и канцеларија!
Едноставна Операција :
Тој е дизајниран со user-friendly принцип. Работата е едноставна како што следува :
1. Подигнете го поклопецот; да се пополни на вода во резервоарот.
2. Додај 3-5 капки на ароматерапијата /етерични масла ако ви се допаѓа.
3. Поврзете на овлажнител за извор на енергија и притиснете "МАГЛА" за да изберете саканиот режим.
4. Притиснете го копчето "СВЕТЛИНА" за да ја смените бојата
Функција Копчиња :
"МАГЛА" : Изберете време од 1 час/3 часа/6 часа/стабилен на.
"Светлина" : вклучете го LED светло, боја ќе се промени автоматски.
Притиснете го копчето "Светлина" копчето повторно за да го замрзнете боја сакате. Притиснете повторно за да се промени една боја. 7 бои се достапни. Секоја боја е прилагодлив помеѓу светол и темен.

Карактеристики на предлогот

Приклучок Тип:
АУ, ЕУ, САД, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА
сертификација:
CE,АДС,RoHS,UR,EMF,EMC,ГШ,УЛ,САШО,LFGB,БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Функција:
Ароматерапијата
Контрола На Влажноста На Воздухот:
упатство
Класификација:
Humidification
Магла Штекер Количина:
еден
Humidification Метод:
Магла Празнење
Број На Модел На:
К-H92
Инсталација:
Tabletop / Преносни
Обликот:
Комерцијални Плоштад
Времето на пазарот:
Август-15
Тип:
Ултразвучно Овлажнител
Вода-недостиг на Моќ-исклучување на Заштита:
Yes
Употреба:
Апарати за домаќинство
Бренд Име:
KBAYBO
Слаб Излез (литри / ден):
35ML/H
Бучава:
Моќност Тип:
A. C. Извор
Humidifying Капацитет:
≤380ml/h
Примена:
21-30㎡
Времето Функција:
Yes
Метод На Работа:
Тастатура Тип
Капацитет:
200ml
Напон (V):
100V-240V
Моќност (W):
12W
светилка:
7 боја LED промена

Купувачи како што избираат