.

.

Нови Nitecore Intellicharger i2 16340 CR123A 10440 АА ААА 14500 18650 26650, 22650, 17670,Li-ion/NiMH Универзална Батерија Полнач

Нови Nitecore Intellicharger i2 16340 CR123A 10440 АА ААА 14500 18650 26650, 22650, 17670,Li-ion/NiMH Универзална

Оценка на посетителот:

DEN 936.00
Залиха
Достапно за нарачка


Спецификации :
Име на производ : Nitecore Intellicharger НОВИ i2 Полнач
Влезен Напон : AC 100~240 V 50/60 Hz 0.25 м-р(макс) 8 W DC 9~12 V
Излезен напон : 4.35 V1%/4.2 V1%/ 3.7 V1%/1.48 V1% Излезна струја : 500m A×2/1000m A ×1
Компатибилен со :
Li-ion/IMR/Li Fe PO4 : 10340, 10350, 10440, 10500, 12340, 12500, 12650, 13450, 13500, 13650, 14350, 14430, 14500, 14650, 16500, 16340(RCR123), 16650, 17350, 17500, 17650, 17670, 18350, 18490, 18500,18650, 18700, 20700, 21700, 22500, 22650, 25500, 26500, 26650
Ni-МЗ(Ni Cd) : АА,ААА,AAAA,C,D (батерија, не се вклучени)
Димензии : 132mm×70mm×35mm
Тежина : 126g(без батерии и кабелот за напојување)
Карактеристики :
·Два пати на полнење брзина на i2 полнач
·Активно Тековната Дистрибуција (ACD) Технологија
·Компатибилен со 1.2 V, 3.7 V, 4.2 V, 4.35 V батерии
·Полнење програма оптимизиран за IMR батерии
·Автоматско тековната селекција врз основа на капацитетот на батеријата
·Автоматско препознавање на не-акумулатори
·Се способни за полнење на две батерии
·Две полни слотови полнење и контрола независно
·Автоматски детектира батеријата статус и прикажува полнење напредок
·Автоматски се прекинува полнење по завршување полнење
·Обратна поларитетот заштита и краток спој превенција
·Над-испразнета батерија активирање
·Прекувремено полнење заштита
·Дизајниран за оптимално топлина дисипација
·Направени од отпорни на оган, пламен retardant КОМПЈУТЕР материјал
·Заверена од Ro HS, CE, FCC и ЦИК
Пакет се вклучени :
1 x Nitecore Intellicharger НОВИ i2 Полначот( не вклучувајќи ја и батеријата )

Карактеристики на предлогот

Име:
NITECORE

Купувачи како што избираат