.

.

FEELDO 35W Автомобил Ксенон Светла H4 9003 Hi/Lo Би-Ксенон HID Repalcement AC Светилки & Подигнат 4300K, 6000K, 8000K, 10000K #CA2225

FEELDO 35W Автомобил Ксенон Светла H4 9003 Hi/Lo Би-Ксенон HID Repalcement AC Светилки & Подигнат 4300K, 6000K,

Оценка на посетителот:

DEN 1044.00 -32 %
DEN 1536.00
Залиха
Достапно за нарачка

Што се КРИЕШЕ светилки? Се КРИЕШЕ светилки се најсветлиот автоматски светла околу денес. Се КРИЕШЕ се залага за Високи Itensity Отпуштање од работа и го заменува со вжарено во сијалица со Ксенон гас. Кога се изложени на висок напон гас е запален и произведува зрак на светлина што е 3 пати посветла од вашата редовна халоген светилки. Спецификации : Bi-Xenon зрак Приклучок тип : H4 Hi/Lo HID Xenon Светлина Моќност : 35 W температура на Бојата : 4300 K,6000 K,8000 K,12000 K Осветленост : 3200 Lumens Животен век : 3000+ часа Оперативен температура : -20°C ~ 85°C Сијалица, максимум оперативни температура : 700°C No. на светилки : 2 Достапни Боја Температура : 3000 K,4300 K, 6000 K, 8000 K, 10000 K, 12000 K Располагање Еден Сијалица Видови : H4 H/L=9003 Пакетот вклучува : 2x H4 Hi/Lo Ксенон HID Светилки 1x Жица Темперамент

Карактеристики на предлогот

боја:
H4 4300K, H4 6000K, H4 8000K, H4 10000K, H4 12000K, H4 3000K
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
35W
Бренд Име:
LEEWA
Напон:
12V
Автомобил Марка:
сите
Ксенон Светлина Тип:
Bi-Xenon Светлина
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
H4
Автомобил модел:
сите
Ксенон Светлина Модел:
H4

Купувачи како што избираат