.

.

485mm LED Осветлување светилка Лента Комплет се Прилагодува осветленоста,да го Ажурирате Вашиот 22 22 инчен CCFL LCD Екранот за да се ДОВЕДЕ

485mm LED Осветлување светилка Лента Комплет се Прилагодува осветленоста,да го Ажурирате Вашиот 22 22 инчен

Оценка на посетителот:

DEN 475.20
Залиха
Достапно за нарачка


485mm LED Светлото Лента за Полнење,да го Ажурирате Вашиот 22" 22 инчен CCFL LCD Екранот за да се ДОВЕДЕ
Опис :
Ова е 485mm се прилагодува светлината LED светлото лента за полнење,да го ажурирате 22inch CCFL
LCD монитор за led осветлување
Возачот одбор големина : 7x2cm
Текст : 10-30 V
Излез : 9-10 V
LED лента големина : 490x4mm ( Може да се намали од страна на секој 3 светилки како група)
LED Светлото Предност
1. Висока осветленост до 700 nits
2. Долго оперативни живот, обично во траење над 100,000 часа
3. Повеќе за заштеда на енергија
4. Широк опсег на примена
5. Повеќе еколошки
6. Лесно да се Инсталира
Пакет :
2x LED backlights
1x Возачот одбор
1x кабел
Инсталација :
Ако вашиот монитор е користење на инверторот, тогаш овој комплет се замени inveter да го приклучиш во возач одбор;
Ако вашиот монитор е висок напон интегрирано напојување одбор, потоа : одборот полни со енергија, се најде 12 V (capacitance), и потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија,користете multimeter да се најде и 12 V (capacitance) Disconnect оригинални поврзување на негативниот терминал, одборот доби три линија : 12 V, НА, GND, на 12v на инверторот се поврзете со 12v позитивни electrode на hign-напон intergrated напојување одбор,GND е поврзан со негативни electrode, ЗА да се поврзете со ON / OFF. Во едноставни термини, На оригиналот висок напон за напојување е исклучен,наместо на инверторот, Во оригиналната висок притисок пред да ја преземе власта.
VIN : напон
ЕНА : /исклучување
СЛАБО : ADJ ја прилагодите јасноста на боите
GND : поврзување Земјата
Напомена : ве Молиме да го проверите времетраењето на вашиот LED лента, должината треба еднаква на должината на оригиналните светилка. Бидејќи екранот модел премногу, различни големини на екран LED лента должина ќе бидат различни, ве молиме проверете ја должината и потоа се купи. Други Големина LED Лента за полнење За Следење

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
RZCONNE
Број На Модел На:
030
Пакет:
No
Тип:
Индустриски Следење

Купувачи како што избираат