.

.

Стој Gen3.0 PCI-E PCIe x8 да PCIe x16 Графичка картичка продолжување Столб Лента Кабел Лактот Дизајн 64G/основни поени PCI Express 8x 16x

Стој Gen3.0 PCI-E PCIe x8 да PCIe x16 Графичка картичка продолжување Столб Лента Кабел Лактот Дизајн 64G/основни

Оценка на посетителот:

DEN 1680.00
Залиха
Достапно за нарачка


Gen3.0 PCIe 8x да PCIe 16x Графичка картичка продолжување кабелот Кабел 1ft 2ft Лактот Дизајн Десен Агол 64 G/основни поени PCI-E X8 X16 PCI-Експрес
За GTX1080 hgraphics КАРТИЧКИ, firepro w7100, radeon про wx5100, quadro K1200 професионални графички
R8x серија е PCIe X8 X16 Работ Конектор за Продолжување Адаптер кабел, прилагодени на PCIe x8 X16,конектори за да повторно да се лоцира еден PCIe картичка или мост помеѓу слотови на две различни Пхб. На ribbonized формат на axial кабел обезбедува густа и флексибилно решение без сигнал за слабеењето за висока брзина на PCIe Gen3 8 Gbps Податоци за Трансакцијата, двонасочно 256 Gbps (256 GT/sec) за PCI x16, и 16 Gpbs (16 GT/sec) на PCIe лејн.
Кабел за Квалитет : Стабилна PCIe Gen3 8 Gbps или повисоко со висок квалитет Axial Кабел Кабел Флексибилност : Високо-routable, свитлива, флексибилни Дебелина=1.4 mm (1/16 инчи) Width=54mm (9mm*6, 2 1/8 инчи) Кабел Должина : 5,10,15,20,25,30,35,40,50,60 cm, Прилагодена за 1~999cm (001~999) * јавете се на продажба за да ги прилагодите на PCB Квалитет : Искусни дизајн и издржлив материјал за Висока фреквенција и ниска слабеењето. Конектор за Квалитет : Тајван Изработени висока квалитет за PC сервер / мајка одбор. Лемење Точка Заштита : PCB-Swaddled и фиксна со Завртки и орев за да се спречи кинење и краток спој за PCB-Кабел лемење поени. [Спецификација] Максимална Брзина : PCIe Gen3 8 Gbps. Двонасочно 32.0 GB/сек (256 Gpbs , 256 GT/sec) за PCIe x16, 2.0 GB/сек (16 Gpbs , 16 GT/sec) на PCIe лејн, PCIe Gen2 (5 Gbps) & PCIe Gen1 (2.5 Gbps) compatibles. Насловна (Машки) Конектор : PCIe x8 Receptacle (Женски) Конектор : PCIe x16 Кабел : Должина : Стандард (015) = 15cm (6inch), Прилагодени за 1~999cm (001~999) * Упатство : PCIe Gen3 8 Gbps max 24 инчи (60cm) Кабел Тип : Рамна, Близнак Axial, Дебелина=1.4 mm (1/16 инчи) Width=54mm (9mm*6, 2 1/8 инчи) EMI Заштитен со Спроведување на Полимер Боја : Црна Конектор Тип : Прав (СФ), Право агли (СР), Лева аглеста (SL), Dual Работ (СП), Двојниот Конектор (FF/LR)

Карактеристики на предлогот

Должина на кабел:
5cm, 10cm, 15см, 20cm, 25cm, 30cm, 40cm, 60cm, 50cm
Бренд Име:
CY
Број На Модел На:
BR83
Тип:
pci-e Стој
Производи Статус:
Акции
Пакет:
No

Купувачи како што избираат