.

.

ДПС 305BM Лабораторија Прилагодливи Програмабилни DC Напојување 30V 5A 0.1 V 0.001 Дигитален Дисплеј за Телефон/Лаптоп Поправка

ДПС 305BM Лабораторија Прилагодливи Програмабилни DC Напојување 30V 5A 0.1 V 0.001 Дигитален Дисплеј за Телефон/Лаптоп

Оценка на посетителот:

DEN 2599.00 -5 %
DEN 2735.52
Залиха
Достапно за нарачка


Две параметар спецификација
1, отценети услови за работа и димензии
Напојување напон 220 V ± 10%50/60 Hz (110 V цел)
Услови за работа : 80% релативна влажност и температура на 0-40 ℃
Услови на чување : температура -10-70 ℃, релативната влажност 70%
Димензии 265 х 128 150mm x (D * W * H)
Бруто тежина 2.
Враќање на фабричките чекор поставување метод :
Пред некој во DC напојување, без електрична енергија, притиснете го копчето за 4 копче, во моќта. Напојување вклучува електронски прекинувач, лесен да се отвори излез оптоварување.8 V) 6 (15 V) копче копче 7 (18 V) 8 (19 V) копче копче 9 (20 V) 0 (24 V копче) сегашната вредност на 5 A, корисниците може да се постави произволно промените на бараниот напон и струја.1 V чекор кревање клучеви, со цел да се спречи misoperation штета на товар на државата, фабриката не е дозволено да се зголеми 10 V.
Преглед :
ДПС серија дигитален текст DC регулирани напојување е дизајниран за лабораторија на училиштето, а дизајнот на линија за производство и употреба на електронски поправка.
4 СМ СП додадена функција : брз повик 10 групи на напон и струја на податоци и чување на корисникот потребни 10 групи на напонот и тековните податоци, лозинка за заклучување на тастатура операција, да се спречи misoperation или вештачки уништување на работата.3 KG
2, стабилна држава параметри
Излезен напон од 0 до 30 V континуирано прилагодливи (резолуција 0.
7, чекор напон спектар
10 V/1 V/0.
ДМ BM BF CM СП заеднички функции и функционални разлики :
1 заеднички карактеристики : автоматско постојан струја и константен напон, излез, кршење, OCP прекуструјна автоматски се запре и три автоматско ресетирање, мобилен телефон и лаптоп поправка на копчето за да го внесете го подигнете веднаш, може да поставите дали излез, брзо напон секој чекор и други функции.

Карактеристики на предлогот

Влезен Напон:
110V, 220V
Излез Тип На:
Dual
Бренд Име:
Eakins
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ДПС-305BM
Излезна Моќност:
300W
Излезна Моќност:
0-150W
Влезен Напон:
110V или 220V
Излезниот Напон:
0-30V
Излезна Струја:
0-5V

Купувачи како што избираат