.

.

4x6 инчен Правоаголна Led Хром Светлата светилки drl Hi/Lo Зрак светла За Chevrolet Chevy Camaro Peterbilt FreIghtliner Камион 2 парчиња

4x6 инчен Правоаголна Led Хром Светлата светилки drl Hi/Lo Зрак светла За Chevrolet Chevy Camaro Peterbilt

Оценка на посетителот:

DEN 2832.00
Залиха
Достапно за нарачка

Со професионалност и чесност ние ќе се потрудиме да ви понудиме најдобро решение.
Вештачки штета не е вклучена во политика на враќање. За било какви други проблеми, ве молиме контактирајте со сервисот.
! ИЗВЕСТУВАЊЕ !
Кога стоката се оди преку царината, тоа може да предизвика должност која треба да се плати од страна на корисниците.
Ви благодариме за разбирањето!
.
Ве молиме да ни овозможи со вашата целосна адреса, поштенски код , име и презиме и коректно телефонски број за да се осигура вашата пратката може да биде успешно доставени до вашата адреса.
Доказ за корисникот за LED светла :
Ве молиме да ни испрати јасни фотографии на крушка, покажувајќи со моќ и со исклучување соодветно. Ако вашиот објект се скршени во текот на користење, во овој период, ве молиме да ни испратите фотографии или видеа на објектот. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. На производи во нашата продавница доаѓаат со 6 месеци гаранција. Откако ќе се потврди дека штетата е предизвикана од проблеми со квалитетот, ние ќе го препрати на нови една за вас, или за наплата на вашиот оригиналниот метод на плаќање во зависност од вашата ситуација.4x6 инчен Правоаголна Led Работа Светлина светилки drl Hi/Lo Зрак светла За Peterbilt Fre Ightliner Камион(2 парчиња/set ) 4 x 6 Инчи Плоштадот Led Светлата Карактеристики : Големина : 4*6 инчен(168*108*67.1 мм) Моќ : 45 W Opreation температура опсег : -40℃ до 60℃ Напон : 9-33 V Мулти-volt дизајн работи со двете 12v и 24vsystems Боја Temp : 6000-6500 K Домување : умре-кастинг Алуминиум легура Леќа : Хард-обложена PC Сертификати : CE/ТОЧКА Водоотпорен:IP65 Lumens : висока зрачна 2600lm 24w , ниска зрак 1800lm 20w Животен век : >30000hrs 1. Во оваа ситуација, ве молиме понуда поврзани документи да помине низ формалностите на царинење, така што ќе може да добијат производи во времето. Ве молиме да се поврзете на сијалицата до 12 V адаптер и да покаже во видеото што ќе се правилно поврзани LED светилка на власт на глас. Стоките ќе бидат испорачани од Кина од страна на DHL, Fed Ex, UPS-от, ТНТ, EMS, Кина Пост Воздух Парцела, e Packet, CDEK, Aremax, 139 ЕКОНОМСКИ Пакет или други превозот методи за повеќето земји, времето за испорака зависи од дестинацијата и превозот метод, обично е 3~25 дена.
Вашата поддршка и позитивен фидбек е многу важно за нас. Ако не сте задоволни со нашата објекти и услуги, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди преглед!
Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи или услуги, ве молиме оставете порака.1 w на предната позиција : 56 Ефективни Lumens Поголема светлина ефикасност со двојна страна-емитирачки Одговара За : За Chevy Camaro Iroc-Z 1982-1992 За Ford Mustang 1979-1993 За FREIGHTLINER FLD120 112 FLD За Peterbilt Правоаголна Фарови 378 379 357 За Kenworth T800 T400 T600 W900 B W900 L Класичен 120/132 HK Класичната За Камиони со 4*6 инчен запечатени зрак инсталација дупка стар автомобил со 4*6 инчен запечатени зрак инсталација дупка Пакет се вклучени : 2 Парчиња 4*6 инчен Плоштадот Led Светлата се Забележи : Ако оригиналните приклучок е H13, може да треба конвертор 4 x 6 Инчи Плоштадот Led Светла
Вашиот парцела ќе бидат испратени во рок од 1~3 работни денови од цел е платена. Ако фотографии се не доволно јасно или не се во можност да докаже дека LED светилка е дефектен, тогаш видеото е потребно.
Пред да замине на негативни повратни информации, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Испорака до оддалечените области ќе потрае подолго време.

Карактеристики на предлогот

Chevy-Година:
1994,2004
Име На Модел:
Eydanhuang
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Ден Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Бренд Име:
ESYAUTO
Објектот Тежина:
2kg
Lumens:
2600lm
Wattage:
45W
Chevrolet Модел:
Chevy
Големина:
6.61*4.25*2.63 inch
Напон:
9-30V
Боја Temp:
6500K
Лумен:
висока зрачна 2600lm , ниска зрак 1800lm
Водоотпорен:
IP65
моќност:
45w
домување:
Умре-кастинг алуминиум легура
Леќа:
Хард-обложена PC
Сертификати:
CE/DOT
Животен век:
30000

Купувачи како што избираат