.

.

20pair/многу EC3 3мм/EC5 5mm Машки-Женски Тип на Батерија Полнач Златна Батерија Полнач Куршум Приклучок

20pair/многу EC3 3мм/EC5 5mm Машки-Женски Тип на Батерија Полнач Златна Батерија Полнач Куршум Приклучок

Оценка на посетителот:

DEN 592.00 -5 %
DEN 623.52
Залиха
Достапно за нарачка


EC3 3мм/EC5 5mm Машки-Женски Тип на Батерија Полнач Златна Батеријата Конектор
EC3 :
Ергономски пријатен и лесен за контрола
Способен за 60 континуирано засилувачи
Заштитени за да се избегне shorting и обратна поларитетот
Супериорна технологија одговара на денешните напредни апликации
Дизајниран со удобност и сигурност на ум
Машки plug димензија 16mm x 16mm х 8мм
Famale plug димензија 16mm x 16mm х 8мм
EC5 :
Способен 120 континуирано засилувачи w/ 10 awg жица
5 MM куршум конектори
Ергономски пријатен и лесен за контрола
Заштитени за да се избегне shorting и обратна поларитетот
Супериорна технологија одговара на денешните напредни апликации
Дизајниран со удобност и сигурност на ум
Боја : Сина
Тежина : 11g

Карактеристики на предлогот

боја:
EC3, EC5
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
S823
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
EC3 Батеријата Конектор
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
конектор за батерија
Четири тркала Атрибути:
конектор за батерија
Алатка Материјали:
конектор за батерија

Купувачи како што избираат