.

.

1850*80mm Медицински ласерски цевка 150W CO2 laser цевка ZuRong

1850*80mm Медицински ласерски цевка 150W CO2 laser цевка ZuRong

Оценка на посетителот:

DEN 21072.00
Залиха
Достапно за нарачка

Општи големина CO2 Laser цевка Должина, Дијаметар Моќност 700 мм 50mm 40w 1250mm 55мм 60-70w 1250mm 80mm 80-90w 1450mm 80mm 100-110w 1650mm 80mm 130-135w 1600mm 60mm 80w 1850mm 80mm 150-155w 2000mm 80mm 160-180w Прилагодена Големина Прилагоди на Големината на одредена W Карактеристики :
1.

Различни големини на ласерски цевка фотографии :

Компанијата Информации : Шангај Zu Rong Ласерска Технологија Копродукции,Ltd
Zu Rong фабрика е основана во годината на 2009 година. други компанијата CO2 laser цевка само може да надвор од нас. Ние, исто така, може да се направи цевки како клиенти, requirment специјално . Долг Живот и Висока Моќност
Јас zr CO2 laser цевка имаат свој посебен патент . Но, ако ви треба на друг начин да се испрати на цевка, ве молиме контактирајте со продавачот пред да се направи нарачка. Поради купувачот не плаќаат обичај данок и не може да царинење, Сите загуби се во надлежност на купувачот. Ако некој се скрши на патот, продавачот ќе испрати нова цевка со слободни, купувачот не треба плаќаат повеќе. Мала Тежина
Да, во споредба јас zr CO2 laser цевка со истиот и други општи Co2 laser цевка, Нашето јас zr Е CO2 laser цевка тежина се полесни од другите". Со цел да се долг живот употреба , тековната треба да се контролира под 26m A и максимум оперативни тековната не треба да надминува 30m A .
Нашата компанија е еден од најголемите производители на мали и средни ласерски опрема, неодамна компанијата ја поседува повеќе од 15 инженери, повеќе од 50 операции. Заеднички модели се : 40w, 60 W, 80 W, 100 W, 130 W, 150 W ,170 W 2. кој ќе им помогне на претпријатието за да имаат повеќе прошири примената на CO2 laser цевка.Долго Гаранција
Јас zr ласерски компанијата веруваат дека : "КВАЛИТЕТОТ Е НАШАТА КУЛТУРА".
Јас zr CO2 laser цевка ,го Поздравуваме вашиот истрага. Resonable Цена
Јас zr CO2 laser цевка имаат обезбедување разумна цена за сите клиенти, во споредба со било кој друг CO2 laser добавувачи ,ние мислиме дека нашите производи може да ви даде вкупно поинакво искуство. Ако ви треба помош, ве молиме оставете порака за да продавачот на aliexpress 3.
Јас zr седиште лоцира во Шангај. Опис На Производот : 1.КУПУВАЧОТ ЛИТЕРАТУРА : 1. Еден од нашите основни предности е По-Услуги, ние посветена дека нашите јас zr CO2 laser цевка 150w имаат 6 месеци гаранција за вас. По стоки испорака на дестинација, данокот на дестинација ќе се плати од страна на купувачот 2.Значајни Сечење Брзина
Јас zr CO2 laser цевка со подрумот мембрана зрак, квалитет на дизајн, да се подобри квалитетот на производот, истата сила како во споредба со другите производи на пазарот, со SPT CO2 laser цевка
сечење брзина очигледно повисока од други CO2 laser цевка. По нареди, ве молиме да обрнете внимание на пораката доаѓаат од aliexpress или мобилен. Нормално ние брод на сите ласерски цевка страна на курирската служба DHL. Ласерски цевка главниот спецификации за модели на ласерски моќ, како најважен основа.па ние секогаш се надеваат да им обезбедиме на нашите најдобри услуги за сите на нашите купувачи. За било какви прашања треба преговараат, продавачот ќе го направи порака на aliexpress или да пратите порака од страна на мобилен. Откако стоката да пристигне дестинација, купувачот мора да одат да го исчистите обичај побрзо. Кој е најстариот начин за продавачот и купувачот. Две фабрики во комбинација во 2016 година и се најде јас zr Ласерски Група.
Нашата компанија е модерна претпријатието во комбинација со истражување ,производство и продажба на CO2 Laser Цевка, ласер машина случај,
CO2 Ласерот Гравирање и Машина за Сечење, влакна означување машина и влакна машина за сечење.

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
ZR0173
Бренд Име:
ZR
Место на Потекло:
Кина,Шангај
Материјал:
оптичко стакло
Должина:
1850MM
Дијаметар:
80mm
Животен век:
10000hours
Катализатор:
Yes
Гаранција:
шест месеци
Номинална моќност:
150-155W
Функција:
Ласерско Сечење и Гравирање

Купувачи како што избираат