.

.

Роуз Moda Пурпурна Кат Должина Враќањето Дома Фустани Плус Големина Бела Боја На Слонова Коска Свадба Партија Гостин Фустан Вистински Фотографии

Роуз Moda Пурпурна Кат Должина Враќањето Дома Фустани Плус Големина Бела Боја На Слонова Коска Свадба Партија

Оценка на посетителот:

DEN 5616.00 -10 %
DEN 6240.00
Залиха
Достапно за нарачка


Како да се направи кориснички цел :
Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења/боја како имајте на ум кога се одржи редот. Ви благодариме.
Производ Фотографии :
Боја На Графикон :
Фустан е наменска и може да се направи во било која боја од бојата на табелата во прилог подолу, или ако ви треба различни бои, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од продавачот.
Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења , сите наши фустани се лично прилагодена за вас од нула.
Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Подолу е само водич. Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан големина. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување . Мерка со undergarments слични на оние кои ќе носат со вашиот фустан, дали не се мерат во однос на другите облека.
1. Врати се прифати, во рок од 7 дена по купувачот примање на стварта. И точка мора да биде се уште во сосема нов и unworn состојба, без дамки на парфем.
2. Ако не сте целосно задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите до нас за брза размена или ние ќе рефундирање на вашата исплата.
3. Спаѓаат вашето име, адреса, објект, на денот телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.
4. По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена ( со исклучок на трошоците за превозот до и од ).
5. За разменување на предмети, ре-испорака на трошоците, ќе се наплаќа. За враќа, 30 % restocking плаќање ќе се наплаќа на сите враќа.
Повратни информации е важно за вас и нас, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги, ве молиме Пост добар фидбек за нас, Ние ќе го направиме тоа за вас исто така, ако сте незадоволни со нашите предмети, ве молиме да не ни даде негативна повратна информација веднаш, ве молиме контактирајте со нас прво, Ние ќе ви даде добро се реши, Ако не, Пост Негативни повратни информации Не е доцна.Ви благодариме многу.

Карактеристики на предлогот

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Повод:
Враќањето дома
Тип На Објект:
враќањето дома фустани
Силуета:
Директно
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Деколте:
Strapless
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Pleat,Beading,Sequined,Кристал,Appliques
Вистински Слики:
Yes
Моден Елемент:
Бонбони боја
Број На Модел На:
Враќањето Дома Фустан
Материјал:
Полиестер
Бренд Име:
Роуз Moda
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Ткаенина Тип:
Chiffon
боја:
црна,црвена, fuchsia, злато, розова, зелена, сина, Сопствени Направени
Брзаат Услуга:
прифатете
Плус Големина:
големина над 16W со $30-$80 екстра за плус големина такси
Големина:
size 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, custom made

Купувачи како што избираат