.

.

Дијамант Мозаик Везови Дијамант Сликарство Оган Феникс Хоби Платно Крпа Хоби Везана Кристал Крстот Бод Beadwork Комплет

Дијамант Мозаик Везови Дијамант Сликарство Оган Феникс Хоби Платно Крпа Хоби Везана Кристал Крстот Бод Beadwork

Оценка на посетителот:

DEN 298.00 -42 %
DEN 513.60
Залиха
Достапно за нарачка

Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е 100% фу ќе дијамант везови
Материјал : Нова генерација на Плоштадот Смола Дупчење со 447 DMC Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, платно крпа, алатки. Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете се да ни даде 5 ѕвезда. тоа се повеќе убави она што ќе го видите на сликата, многу светол и неверојатни.
Име на производ : Нова генерација DIY дијамант paiting -Рубикова Коцка дијамант Сликарство Крстот Бод
Бренд : Вејн Sweet Home Дијамант Сликарство
Боја Количина : 10-45 Бои. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
Ние секогаш проверете автомобил efully пред испраќање на стоката, сепак производи може да добијат оштетување duringthe долго испорака.
Додај во Продавница Листа
Кликнете на зборовите подолу да ги внесете страница
Посетете Ја Нашата Продавница
За Дијамант, Платно И Алатки
Вобичаено Diy Дијамант Сликарство вклучуваат : смола materialdiamond,HD платно и авторските алатки
Како Да Го Направите Тоа
DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. Чувајте ги производите во првобитна состојба и да ја плати превозот цена од себе, ние ќе целосна наплата по добиваат врати производот.Ако најдете некоја квалитет проблем, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена откако ќе се добие стоката. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
*Изразат обично имаат царина прашање, во тој случај, ве молиме да соработува
царинската да плаќаат данок. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
Ви благодариме многу за да изберете ДМ УБАВИНА ПРОДАВНИЦА.
*Пост воздух mail да Источно-Европски земји, Јужна Америка земји
може да потрае подолго од 60 дена. Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет неверојатни.
Пост воздух mail : 10-60 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
e Packet : 7-25 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
EMS експрес : 5-20 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
DHL express : 4-8 дена Следење на веб-страница : dhl. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Тоа е на висока дефиниција шема, добра текстура и естетското чувство, кој секогаш се доведе во врска со силна визуелна жалба за вас. Ако сакате да одредите превозот метод, ве молиме да обрнете превозот цена.com
*Над испорака брзина само за референца, зафатен сезона, лошите временски услови
може да предизвика одложување. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Уживање и скитници околу тоа истовремено, ќе имате чувство како airplay. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).

Карактеристики на предлогот

Големина:
20x30cm, 25x35cm, 60x80cm, 30*40cm, 40*50cm, 50x60cm
Бренд Име:
MOONCRESIN
Употреба:
Слики
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Животните
Дијамант форма:
Плоштад
Форма:
три-димензионални
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Навива
Рамка:
No
Број на Бои:
1-30
Завршување:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Материјал на Дијамант:
Слика кристал
детали:
Целосна Дијамант со слика
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча
Големина:
Multiple size can choose
is_customized:
Yes
занаети:
Дијамант Везови Крст
боја:
30-40 clore за нормално
Се применуваат во вселената:
дневната соба И спалната соба
Број На Производ:
Животно дијамант сликарство

Купувачи како што избираат