.

.

ПВЦ 3D дневната соба ѕид од тули шема позадина stickie спална соба ретро тули шема позадина лепило Водоотпорен

ПВЦ 3D дневната соба ѕид од тули шема позадина stickie спална соба ретро тули шема позадина лепило Водоотпорен

Оценка на посетителот:

DEN 576.00 -30 %
DEN 822.72
Залиха
Достапно за нарачка

ПВЦ 3 D дневната соба ѕид од тули шема позадина stickie спална соба ретро тули шема позадина лепило Водоотпорен Едно парче големина : : 77 x 70cm , Должина е 77 cm , Ширина е 70cm, област е 0.539 квадратни метри. Име : 3 D три-димензионални ѕид налепници Материјал : ЈП пена за коса Дали со лепак : назад со лепак, самолепливи области на Примена : за дома, јавни места се применуваат. 3 D е нова еластична ѕид од тули декорација материјали, со ЈП пена како главен материјал, преку прецизност калапи процес во лист, како ѕид од тули со природни зрна ефект налепници. Во споредба со традиционалните културни тули, 3 D еластичен материјал тули лесен, лесно да го инсталирате, можете лесно може да се намали (ножици и комунални ножеви може да биде), производот доаѓа со заболување на паста случаен избор, браник пена материјал, водоотпорен (не се плаши од вода потопување), мирис за слободни средина, но исто така има и природни тули текстура, реален ефект. Карактеристики на производот : 1, блокирање на звук, топлина, дебели дизајн, ефикасна изолација на бучава и термо изолација 2, грбот на самолепливи, солза отвори заштитна хартија, ставете директно на ѕидот, лесно да се инсталира. 3, едноставен и едноставен стереоскопски 3 D тули шема дизајн. 4, водоотпорен функција. Користење на напредни еден-парче дизајн, изборот на суровини, пена, чиста повеќе лесно. Како да се пресмета бројот што треба да се купи? На пример, ако должината на вашата пејст ѕид е X = 2 метри и висина H = 3 метри, потоа бројот што ви треба е : (X = 2 пати H = 3) поделен со 0.539 = околу 12 парчиња Купувачи покажуваат : За пакување : За некои купувачи добие производ, производ на проблемот на браздата (еднострано ограничувања пакет големина мора да биде помала од 60 cm), ние се зголеми пена цилиндар на долната страна од производот. Поради поддршка на меурот. Производ браздата ќе исчезнат или многу мал.

Карактеристики на предлогот

Шема:
Полна Боја,Ниту Еден
Материјал:
ПВЦ
is_customized:
Yes
Големина:
L
Број На Модел На:
CP-55
Бренд Име:
JLY
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Влага-Доказ,Мувла-Доказ
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,Само
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Стил:
Класичен
Површински Третман:
Врежана
Тип:
Винил Позадини

Купувачи како што избираат