.

.

Led Lumiled Филамент Светлина ST64 КОЧАН LED Сијалица Lamp, E27 4W Ретро Свет го Замени Блескаво Сини Црвено Розова Зелена Боја AC напон 220v

Led Lumiled Филамент Светлина ST64 КОЧАН LED Сијалица Lamp, E27 4W Ретро Свет го Замени Блескаво Сини Црвено

Оценка на посетителот:

DEN 245.00 -41 %
DEN 415.20
Залиха
Достапно за нарачка


Led Lumiled Филамент Светлина ST64 КОЧАН LED Сијалица Lamp, E27 4 W Ретро Свет го Замени Блескаво Сини Црвено Розова Зелена Боја AC напон 220v
Карактеристики
100% Сосема нов !
Еко-пријателски LED производи, без VU и IR зрачење, значително намалување на емисијата на јаглерод.
Усвојува КОЧАН LED, ултра долг животен век, висока прозрачна ефикасност, па, замени традиционалните блескаво волфрам стакло сијалици.
Заштеда на енергија, ниска топлина и пониска потрошувачка на енергија.
Иновативни сијалица лустерот, се врати на древните, ќе се применуваат до бар, партија, декорирање места, хотели, трпезариска соба, сала за состаноци, цртање соба, шоу соба, продавници, ходници, студиа и изложба дисплеи, итн.
Висока боја рендерирање индекс, е исполнет со посебни гас, вакуум може ефективно да се отфрли можноста за топлина внатре.
Со 360° beaming агол, на сијалица со вжарено може да даде omni-directional light.
Стандард E27 завртка, навистина лесна инсталација, само извртување, безбеден и сигурен.
Усвојување IC постојан струја возачот, инстант почеток, има високи стабилни перформанси.
Декоративни осветлување во дома и на јавни места, како што е забава осветлување, архитектонски осветлување, град beautification, делумно осветлување и така натаму, се потенцира класичната ретро атмосфера.
Спецификации
Грло : E27 завртка
Чип : КОЧАН LED
Моќност : 2 W / 4 W
Напон : 220 V
Материјал : чисто стакло
Температура На Бојата : Зелено/Сино/Red/Розова/Топло Бела
Зрак Агол : 360 степени
Животен век : >20,000 часа
Работа темп : -10~+50° Гаранција : 3 Години Сертификација : CE&ROHS
Тип SC35 2 W ST64 4w Висина 57mm/2.24" 145mm/5.71" Ширина 35mm/1.38" 65mm/2.56" Безбедност Водич
1. Пред поврзувањето на сијалицата на електрична енергија, ве молиме shut-off switch за да се избегнат електрична енергија шок.
2. Употреба на погоден моќ за овие производи.
3. По осветлена, ве молиме не допирајте ја површината на сијалица.
4. Не се препорачува за употреба на отворено, освен ако постои маска заштита.
5. Не планината или место во близина на гас или електрични грејачи, камини, свеќи или други слични извори на топлина.
Пакет се Вклучени Ние ќе испрати она што selcted

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Розова
Wattage:
4w
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Повод:
Градина
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
50000
Обликот:
U-облик
Температура На Боја:
Број на LED Чип:
Други
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
249 Lumens & Под
LED Чип Бренд:
Epistar
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Напон:
220V
База Тип:
E27
Led Сијалица Тип:
Свеќа Сијалица
Бренд Име:
ERANPO
режим:
филамент светлина
боја:
Црвена,Зелена,Сина,Розова
Модел:
Led Lumiled Филамент Светлина
Тип на LED:
ST64 КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Крушка Светилка 220v
Функција:
E27 LED Сијалица Светилки со Вжарено Светлина
Гаранција:
3 Години

Купувачи како што избираат