.

.

Бренд Вистински AMITTARI Дигитални Barcol Impressor Цврстина Тестер Метар за Алуминиум Fiberglass Стакло и челик

Бренд Вистински AMITTARI Дигитални Barcol Impressor Цврстина Тестер Метар за Алуминиум Fiberglass Стакло и

Оценка на посетителот:

DEN 26400.00
Залиха
Достапно за нарачка


HBa-1, дигитален вовлекување цврстина тестер, е најновата дизајн и развој на нашата компанија. Тоа се карактеризира со кои се предвидени со биланс на позиционирање, дигитален дисплеј на цврстина вредност, и не демонтажа калибрација и адаптација. Тоа е со добра стабилност, погодно калибрација, и висока точност на откривање. Тоа е главно се користи во алуминиумска обработка индустрија, тестирање на чист алуминиум, мека алуминиум, дебела алуминиумска легура, алуминиумска лента, алуминиумски шипки, алуминиум одлеаноци, алуминиум forgings и алуминиум производи. Исто така, може да се користи за стакло челичната индустрија. Релевантните стандарди е ASTM B648-00, ASTM HD2583-07, и GB / T 3854-2005.
Карактеристики :
* Мали во големина, пренослив. Една рака функционирање, лесен за употреба. Може да се користи во секоја прилика додека рака може да се постигне.
* Широк тест опсег, може да го тестира од многу мека чиста алуминиумски на особено тешко алуминиум. ефективна тест спектар еквивалент на Brinell Цврстина на 25~150 HB.
* Нема потреба да бидат поддржани. Само тест, од една страна, на примерок со цврстина тестер, нема потреба да бидат поддржани. Тоа е погоден за тестирање на големи и екстра дебели работното парче.
* Со максимален број на чекање) функцијата, за снимање на максимална цврстина вредност во текот на мерења.
* Може да се користи за мерење на Barcol Цврстина, други цврстина вредност може да биде пресметана од страна на експериментални крива. Како што Brinell Тврдост (HB), Vickers Тврдост (ХВ), Webster Тврдост (HW), Rockwell Тврдост (HRB/HRE/HRF/HRH).
Спецификации :
Додатоци :
Контактирајте со нас ако сакате т тој следниве дополнителна опрема :
USB излез
Bluetooth податоци излез

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
AMITTARI
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
HBa-1
Тестирање Опсег:
0~100HBa, еквивалентно на Brinell цврстина 25~150HB
Резолуција:
0.1 HBa
Место на Потекло:
CN

Купувачи како што избираат