.

.

голема промоција allcob ОЕМ ODM КОЧАН LED Лента 127*22mm Висока Моќност Извор на Светлина КОЧАН Модул 20W 30W 40W светилка за Од Вратата Downlight

голема промоција allcob ОЕМ ODM КОЧАН LED Лента 127*22mm Висока Моќност Извор на Светлина КОЧАН Модул 20W 30W

Оценка на посетителот:

DEN 137.76
Залиха
Достапно за нарачка


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Внимание : Поради ограничувањето на фотографирањето опрема,бојата на производи во фотографијата е за повикување само,ве молиме предмет на нашите вистински производи во случај на каква било разлика.
Ние им даде приоритет на безбедно и концизен пакет. Ако имате посебни барања, ве молиме да комуницирам со нашиот персонал за услуги на корисниците кога наредил. Ви благодариме на соработката.
1. Како е во вашата компанија?
Denboss е професионална производителот ангажирани во истражување,развој,производство,продажба и сервис на КОЧАН LED и LED светилка.
2 . Кои се вашите главни производи?
Ние се специјализираат во производство на разни видови LED Производи.вклучувајќи КОЧАН ЛЕНТА,LED ЛЕНТА ,ПРЕДВОДЕНА АВТОМОБИЛ СВЕТЛА,станбени и комерцијални светла,висока моќност КОЧАН,итн.
3. Она што чипови дали ви обично се користат?
Ние обично се користат Bridgelux, Epistar, Битие, Sanan и други чипови за нашите производи, expecially се специјализираат во ФЛИП ЧИП КОЧАН.
4.Можете да ја прифати OEM/ODM наредби?
Да,ОЕМ,ODM наредби се добредојдени,ве молиме контактирајте со нашиот персонал за Услуги на Корисниците ако имате било какви посебни потреби.
5.Јас може да има примерок цел за КОЧАН LED?
Да,имаме многу акции да се продаде.
6. Дали имате било какви тврдења за вашите производи?
Некои од нашите производи се наведени со CE, Ro HS сертификати и Сите производи може да помине CE,Ro HS,УЛ и други тестови .
7 . Колку долго е вашата гаранција?
W e понуда 2 години гаранција на нашите производи, ако ги користат правилно.
8 . Колку долго е вашето време на испорака?
Usualy Пратката ќе биде покриен од 2 работни денови по плаќање.
9. Како не ви брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде ?
Ние обично брод од страна на Aliexpress превозот , Кина Пост Регистрирани Воздух Mail
DHL,Aramex ,итн.
11.Како можам да ја контактирам со што брзо?
Skype : denboss
QQ : 1462264519
Whatsapp/We Chat : +86 13560116760
телефон : +86 13560116760,+86 18129959817
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Карактеристики на предлогот

Wattage:
30W, 40W, 20W
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Повод:
Плоштад
Просечен Живот (часот):
50000
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Бренд Име:
allcob
Зрак Агол(°):
120°
сертификација:
RoHS,FCC,CE
Напон:
30-33V DC
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Моќ Толеранција:
5%
Обликот:
Бар
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Должина:
127*22mm
База Тип:
КОЧАН LED Лента
Тип:
ДБС-12722
Надвор Големина:
127*22mm
Осветлување Големина:
113*11mm
CRI(Ра):
70
Напред Напон и Струја(20W):
30-34V 600mA DC
Напред Напон и Струја(30W):
30-34V 900mA DC
Напред Напон и Струја(40W):
30-34V 1200mA DC
Тежина:
15g/PCS
Температура на бојата(УПТ):
Whtie(6000-6500K)/Природата Бела(4000-4400K)/Топло бела(2900-3100k)
гаранција(currect се користи):
2years

Купувачи како што избираат