.

.

Оригиналниот Realacc RHCP Супер мини UXII Stubby 5.8 1.6 GHz dBi Антена За TX RX Fatshark Очила Резервен Дел РК Модели Quadcopter

Оригиналниот Realacc RHCP Супер мини UXII Stubby 5.8 1.6 GHz dBi Антена За TX RX Fatshark Очила Резервен Дел

Оценка на посетителот:

DEN 335.52
Залиха
Достапно за нарачка


Спецификации
бендови Име : Realacc
Тежина : 4.7 g
Големина : 24mm x 16mm
Стекнат : 1.6 dbic
Axial сооднос : 1.0 (во близина на совршен)
bandswidth : 5.5 GHz-6.0 GHz
Зрачење Ефикасност : 98%
SWR : Пакет се Вклучени
1 x Мини 5.8 1.6 G d Bi Антена
или 5 x Мини 5.8 1.6 G d Bi Антена
или 10 x Мини 5.8 1.6 G d Bi Антена

Карактеристики на предлогот

боја:
1PC RP SMA Машки, 1PC SMA Машки, 5PC RP SMA Машки, 5PC SMA Машки, 10PC RP SMA Машки, 10PC SMA Машки
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
5.8 1.6 G dBi
Бренд Име:
REALACC
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Антени
За Возило Тип:
Хеликоптери
Големина:
As Description Show
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Антени
Алатка Материјали:
Антени
Надградба На Делови/Додатоци:
Антени
Четири тркала Атрибути:
Антени

Купувачи како што избираат