.

.

Кориснички Двојно Густина Мекото Ткиво На Етикетата

Кориснички Двојно Густина Мекото Ткиво На Етикетата

Оценка на посетителот:

DEN 13344.00
Залиха
Достапно за нарачка


Обичај Пациентот Етикетата
Име На Етикетата
ВО 75 D исклучителна Предиво
Детали За Производот :
Име : Облека главниот етикетата
Текстура : Damask
Материјал : исклучителна полиестер предиво
Големина : 3.7*7.8 CM
Крај : Директно Сечење
Technic : Jaquard Ткаење
Може да се прилагоди во вашето лого, бренд, големина, боја и форма, од 1000pcs to100000pcs
Ве молиме да ни ги испратите вашите уметнички дела во Пи, Jpg Или PDF формат; Ние треба да се направи labels следат со вашиот дизајн
Цитат врз основа на материјали, големина, боја, и превозот методи
Ве молиме погледнете го реални слики на етикети :
Детали :

Карактеристики на предлогот

Тип На Производ:
облека labels
Материјал:
Платно
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Етикета Вид:
Главната Lables
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Број На Модел На:
министерството за образование и наука-17016
Техника:
Извезена
Текстура:
Damask
Материјал:
polyestr
Големина:
3.7*7.8 cm
Техника:
Ткаењето Жакард
Заврши:
Директно сечење

Купувачи како што избираат