.

.

14K Жолто Злато Смарагд & Круг Moissanite Ангажман Бенд за Жени (2 парчиња Прекрасна Прстен)

14K Жолто Злато Смарагд & Круг Moissanite Ангажман Бенд за Жени (2 парчиња Прекрасна Прстен)

Оценка на посетителот:

DEN 17064.00 -10 %
DEN 18960.00
Залиха
Достапно за нарачка


14 K Жолто Злато Смарагд & Круг Moissanite Ангажман Мини Бенд за Жени (2 парчиња Прекрасна Прстен)
Објектот информации :
Центар камења : Круг бенд 11pcs 1.3 mm
Смарагд бенд 1pcs 1.5x3mm
Метал : Сребро/14 K Жолто злато
Ние сме moissnaite Продуцент и го прифати jewery обичај.
Ако сакате да се направи нов накит со moissanite,
добредојдовте да контактирате со нас за да обичај. Ви благодариме.
Превозот Item(s) ќе биде предаден во рок од 3-5 дена по примените вашата исплата потврди,освен сопствени item(s). Ве молиме љубезно белешка за време на викендите и празниците не се работни дена. Меѓународни Купувачи-ве Молиме имајте во предвид : Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.
Писмо за вас
Драг пријател,
Благодарение толку многу за посетата на нашата продавница. Јас сум Lala. ^_^
Ако сакате да нарачате повеќе, можете да контактирате со нас за да имаат големо цена. Ние сме скапоцен камен производител, може да се прифати обичај секоја големина, боја на скапоцен камен што ви треба. Тоа е во ред за вас да побарате detial на скапоцен камен и цена во било кое време. Ние ви ветуваме дека ние ќе им помогне на вас со нашите напори. Ви благодариме.
Вашиот искрено,
Lala

Карактеристики на предлогот

Прстен Големина:
4.25, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Повод:
Ангажирање
Метали Тип:
Жолто Злато
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Пол:
Жените
Бренд Име:
AEAW накит
Сертификат Број:
Контактирајте со нас
Број На Модел На:
Контактирајте со нас
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Круг
Метал Печат:
14k
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
Никој
is_customized:
Yes
Главниот Камен:
Moissanite
Стил:
Класичен
Природни/Лаб-Создаден:
Лабораториски Создаден
Цврстина го оценувате:
9.25
Индекс На Рефракција:
2.65-2.69
Гаранција:
Тест Позитивен & Живот Време Сјај
транспарентност:
Транспарентна
Добиете трговија на големо цена:
Да, ако цел повеќе.
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Намали:
Одлични
Круг бенд:
11pcs 1.3 mm
Смарагд бенд:
1pcs 1.5x3mm

Купувачи како што избираат