.

.

5 компјутери/многу 200*94*45mm IP68 водоотпорна кутија пластична кутијата за контрола ѕид-монтирани саладин куќиште ABS домување DIY проект кутија метар кутија

5 компјутери/многу 200*94*45mm IP68 водоотпорна кутија пластична кутијата за контрола ѕид-монтирани саладин

Оценка на посетителот:

DEN 1632.00 -15 %
DEN 1920.00
Залиха
Достапно за нарачка


Производ карактеристики :
1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта
2, боја : бела
3, големина : 200x94x45 mm
4, Материјал : ABS животната средина пластика
5, Тежина : 320 g
производ карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска . 2 , со школка завртка , ноктите ѕид и ноктите ѕид завртки , со декорација таблети ( завртки локација на lapping ) . 3 , појавување со завртка погодно ( клиент ) 4 , сите мал пакет торба за пакување . 5 , производи материјал, пластични суровини 6 , според вашата потреба обработка отвори одделно . главната употреба : Водоотпорен кутии имаат differnet имиња бидејќи на регионалните разлики и различни употреба. На водоотпорен кутии кои се користат во индустријата, главно вклучува водоотпорен делница кутија, метар кутија, водоотпорен pv делница кутија, и така натаму. Водоотпорен кутија главно е погодна за внатрешна и надворешна електрична инсталација, комуникации, оган контрола на објекти, челик топење и нафтени хемиска индустрија, електроника, електрична енергија, железница, градежништво, рударство, каменолом, до аеродромот, хотели, бродови, големи фабрики, крајбрежните фабрики, испуштање на терминалната опрема, загадување третман објекти. Еколошките опасности објекти, итн. Услуги и обработка : 1.Развивање на калапи и нејзината обработка 2.Модификација на производот и неговата обработка 3.Материјал и боја на производи може да биде изменета како што се бара. 4.Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла. 5.Професионални машини за дупчење на куќиште.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
барел
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
BWP10002-A1
Надворешни Димензии:
200*94*45mm
Точка име :
Сливните куќиште
Материјал:
Abs животната средина Пластика со цврст капак
боја:
Бела
Способност:
ОЕМ Сопствена фабрика Нарачана
сертификација:
ISO9001 RoHS
Функција:
Водоотпорен dustproof анти-корозија
Место на Потекло:
Guangdong Кина(копно)
Заштита Ниво:
IP68

Купувачи како што избираат