.

.

Професионални AKS1325 надгробниот камен гранит cnc машина за сечење

Професионални AKS1325 надгробниот камен гранит cnc машина за сечење

Оценка на посетителот:

DEN 307200.00
Залиха
Достапно за нарачка

Пред да го поставите цел, контактирајте го нашиот продажен за подароци ве молам.
Име : Бек Guo
E-mail : извоз на acctekcnc.com
Skype : acctek.бек
Моб, whatsapp : +86-15098848753 Професионални AKS1325 надгробниот камен гранит cnc машина за сечење
Карактеристики на надгробниот камен гранит cnc машина за сечење
1).Двојно мотори и возачите на Y оската се обезбеди стабилно движење.
2).Управување со опремата за пренос обезбедува брзо расте и висока точност.
3).Увезени плоштадот шини обезбедува висока точност и тешки обем на работа.
4).Хуманизирано дизајн на Т-слот маса и стеги, може да се стега работата парче, работата е погодно.
5).Интелигентна заштита на работната маса може да се избегне штетата произлегува од погрешна работа.
6).Интелигентни overrunning заштита може да се избегне механички судир кога го поставите графички надминува обработка големина.
7).Автоматски систем за подмачкување исполнува периодични подмачкување одржување на само еден допир.
Параметар на AKS1325 надгробниот камен гранит cnc машина за сечење
НЕМА.
Опис
Параметар
1
X,Y,Z Работна Површина
1300 X2500 X350mm
2
X,Y,Z Патуваат Прецизноста На Позиционирањето
±0.02/300мм
3
X,Y,Z repositioning Прецизноста на Позиционирањето
±0.03 mm
4
Рамка
Заварени Челични Структура
5
X-Z Структура
Топката Завртка и управување со назабена
6
Max. Потрошувачка на енергија (Без вретено)
5.5 Kw
7
Max. Брза Патна брзина
16000mm/мин
8
Max. Работна Брзина
8000mm/мин
9
Вретено Моќ Моторни
5.5 Kw вода за ладење
10
Вретеното Брзина
0-24000 RPM
11
Вози Систем
Stepper систем (Опција : серво систем)
12
Работен Напон
AC220 V/ 50/60 Hz (Опција : 380 V)
13
Команда Јазик
G кодот
14
Оперативен Систем
Mach3 Систем (Опција : DSP Софтвер)) 15
X-Y Резолуција
16
Софтвер compatability
Artcam Софтвер, Type3 Софтвер
(Опција : Wentai Софтвер)
17
Водење На Животната Средина
Температура : 0-45 степен
Релативна влажност : 30%75%
Применливи Материјали и индустрии :
Погоден за гравирање и букви на природен гранит, мермер, камен, bluestone, кристално камен, микро-кристали камен, и сите видови на вештачки камен, стакло, мурали, споменик, надгробниот камен, декоративни baseboard, итн.
Погоден за резба на епитаф, камен, декорација, кујна, мебел и други индустрии.
Примероци од AKS1325 надгробниот камен гранит cnc машина за сечење
Пакет : 1. ние ги користиме водата бесплатен мембрана за да се покрие машина и го стави на Пена подлога на секоја страна и агол. 2. стави иверица покривање на машина и да го користите stainles stell бар да се поправи иверица пакување. 3. на дното и над пакување ,ние ги користиме на челик плоштадот цевка за да се силна иверица.
Гаранција :
1.1.5 години гаранција за cnc рутер машина ,половина година гаранција за вретено. Бесплатни ви понуди замена или maintainance ако постои неуспех во гарантен рок .
2. Професионално техничко лице се обезбеди 24-часовна услуга на интернет од страна на MSN, Skype, Yahoo, Gmail и така натаму.
3. Ние исто така може да оди на вашата земја и услуга за вас.
Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате :
Бек Guo
E-mail : извоз на acctekcnc.com
Skype : acctek.бек
Моб, whatsapp : +86-15098848753

Карактеристики на предлогот

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AKS1325 надгробниот камен гранит cnc машина за сечење
Име:
надгробниот камен гранит cnc машина за сечење
Контролор:
Mach3 систем за контрола
шини:
Тајван HIIWN плоштадот шини
Инвертер:
Fuling инвертер
моќта на вретеното:
5.5 kw вода за ладење вретено
Моторни:
чекор моторни и возачот
Пренос:
решетката и со назабена
Работни големина:
1300x2500x200mm
Тежина:
1600KG
лубрикант:
авто масло lubricantion

Купувачи како што избираат