.

.

LCD PC Компјутер 20/24 Pin 4 ПСУ ATX BTX ITX SATA HDD Напојување Тестер Z09 Капка брод

LCD PC Компјутер 20/24 Pin 4 ПСУ ATX BTX ITX SATA HDD Напојување Тестер Z09 Капка брод

Оценка на посетителот:

DEN 365.28
Залиха
Достапно за нарачка

Боја : Црна каков извор на волтажа : 20/24 pin ( ATX - приклучок ) Напон тест : +12 V , -12 V , +5 V , -5 V , +3.3 V , +5 V Стојат од страна на (SB) 12 V моќност Добра ( СТР ) Конектори : Флопи, HDD , CDROM , SATA , 4pin ( P4 ) , 8pin ( Dual-ПРОЦЕСОРОТ ) , 6pin ( PCI-Express )
Производ Вовед : SD напојување тестер е стабилна напон, тестер за PC-напојување, ATX . BTX и ITX согласност, напојување може да се тестира. LCD екран го покажува статусот на напон .На PC / СПС е погодна за амбициозни хоби корисникот , како и за брза функционална проверете во специјализирани трговија.
Методи на работа : Plug напојување 24 PIN и P4 , P6 или P8 во соодветните џек на моќ тест suite. Моќта на снабдување со енергија, ќе се слушне "Du Du" прстен , ако без треперење тогаш напојување излезниот напон е нормално. Ако одреден напон сигнал не беше откриен, или откриени напон вредност над нормалното, ќе го издаде "Du Du" долго ѕвончето ; ако соодветниот напон вредност или СТР треперење премногу, тогаш моќта е неуспешен. Димензии : 12cm x 6cm/4.72" x 2.36" Количина : 1 Pc
Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање. 1 X Напојување тестер

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
zhuanchanpinsiquanjia
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Купувачи како што избираат