.

.

beler Мотор Coolant Сензор на Температура на 3929104 1047284 LRA1600BA 5S1625 одговара за Ford Контура Фузија Mazda 3 5 6 CX-7 Меркур

beler Мотор Coolant Сензор на Температура на 3929104 1047284 LRA1600BA 5S1625 одговара за Ford Контура Фузија

Оценка на посетителот:

DEN 335.52
Залиха
Достапно за нарачка

Моторот Coolant Сензор на Температура одговара за Ford Контура Фузија Mazda 3 5 6 CX-7 Меркур 4537712
Состојба : 100% нови Боја : Сива & Злато Материјал : метал & пластични Производителот Дел Број : 3929104, 1047284, 4537712, 978 F-12 A648-АА? Осветленост Дел Број : LRA1600 BA, F8 CZ-12 A648-АА, FSB9-18-840, LF01-18-840, XU3 F-12 A648-АА, LF01-18-840 A, 5 S1625, LF0118840 Друг Дел Број : F62 F-12 A648-АА, F62 Z-12 A648-АА, F77 Z-12 A648-АА Број на Порти : 2 pin Објект се вклучени : 1 x Мотор Coolant Сензор на Температура на Компатибилен Со :
Одговара за Ford Контура 2.0 L 1998-1999
Одговара за Ford Escort Купе 2 вратата 1998-2000 година
Одговара за Ford Fusion 2.3 L 2006-2009
Одговара за Форд Ренџер 2.3 L 2001-2003
Одговара за Mazda 3 2004-2011
Одговара за Mazda 5 2006-2010
Одговара за Mazda 6 2.3 L, 2.5 L 2003-2011
Одговара за Mazda CX-7 2007-2011
Одговара за Mazda CX-9 2007-2008
Одговара за Mazda MX-5 Miata 2006-2011
Одговара за Жива Cougar 2.0 L 1999
Одговара за Жива Милан 2.3 L 2006-2009
Одговара за Жива Мистика 2.0 L 1998-1999 answer : ___________________________ Note : Сите димензии се мери со рака, може да бидат мали отстапувања.
Ова Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински
Функција :
1) Според фабричките спецификации.
2) Совршен натпревар за оригиналниот автомобил.
3) Лесен за инсталација.
4) Стабилни карактеристики, висока сигурност.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
beler
Сместување:
Во Протокот На Воздух Метар
Тип:
Coolant Сензор На Температура На
Чувствителност:
-
Резолуција:
-
Мерен Опсег:
-
линеарна:
-
Hysteresis:
-
Повторливост:
-
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Производителот Дел Број:
3929104, 1047284, 4537712, 978F-12A648-АА
Осветленост Дел Број:
LRA1600BA,F8CZ-12A648-АА,FSB9-18-840,LF01-18-840
одговара 1:
за Ford Fusion 2.3 L 2006 2007 2008 2009
Се вклопат 2:
за Форд Ренџер 2.3 L 2001 2002 2003
Одговара 3:
за Mazda 3 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Одговара 4:
за Mazda 6 2.3 L, 2.5 L 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
Одговара 5:
за Mazda CX-7 2007 2008 2009 2010 2011
Одговара 6:
за Mazda 5 2006 2007 2008 2009 2010
Одговара 7:
за Живата Милан 2.3 L 2006 2007 2008 2009
Одговара 8:
за Mazda CX-9 2007 2008

Купувачи како што избираат