.

.

DC-SGW16 D400mm 16 инчен со сегмент 40mm молчи дијамант мелење тркала за гранит и мермер

DC-SGW16 D400mm 16 инчен со сегмент 40mm молчи дијамант мелење тркала за гранит и мермер

Оценка на посетителот:

DEN 17184.00
Залиха
Достапно за нарачка


16 инчен молчи дијамант мелење тркала Опис на Производот
Вовед
Нашите дијамант мелење тркала беа наменети за мелење површината на гранит и мермер. Со специјални материјали,тоа го спаси многу тежини и не прават било какви потешкотии при работа.
Детали Слики
Производи информации
Надворешниот Дијаметар(mm)
400mm
големина на : (инчи)
16 инчен
Арбор
50мм/60mm
Сегмент(mm) :
40mm*5mm
Вртежи во минута :
4500
Квалитет :
Класа
Материјал
Најлон core+челик
сува или мокра
влажни сечење
ТОЧКА БР.
DC-SMW16
Примена :
Гранит ,Бетон,Мермер,камен
Магистерски Пакет/Тежина (килограми)
1pcs/Картон
G. W
10kg/set
Н W
9.5/set
Примена :
1,Наменета за дробење или мелење површината на камен
2,Најлон тело со светло-тежина.
3,Арбор 90mm или 50мм достапни
Компанијата Информации
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти,конкавна видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.

Карактеристики на предлогот

Големина:
16 inch
По завршувањето:
Ti-обложени
Број на Компјутери:
1 Компјутер
DIY Материјали:
Електрични
Сечилото Тип:
Кружни Пили Ножеви
Број На Модел На:
DC-SGW16
Бренд Име:
casaverde
is_customized:
Yes
Сечилото Материјал:
дијамант
сегмент Големина:
40mm*5mm
Дијаметар Големина:
400mm
Арбор:
50/60mm
Материјал:
молчи Најлон
Име:
дијамант мелење тркала
Сечилото Материјал:
кружни пили сечилото

Купувачи како што избираат