.

.

Skybesstech Нови Пристигнување D20*H18cm SK-LF01B Водоотпорен IP65 Батерија LED Табела Светилка Декорација за Бар Мебел 10pcs/Многу

Skybesstech Нови Пристигнување D20*H18cm SK-LF01B Водоотпорен IP65 Батерија LED Табела Светилка Декорација

Оценка на посетителот:

DEN 15840.00
Залиха
Достапно за нарачка

Универзални AC приклучоци вклучувајќи ги и САД, велика БРИТАНИЈА, ЕУ, АУ типови на содржини со твоите различни барања целосно
6.
Производ Фотографии :
Далечинска контрола
За да ја активирате, отстранете ја батеријата за да ги одвоите филм.
Можете да платите за калапи за провизии и сопствени мувла со yourselfe или можеме да соработуваат на лиење.
Она што не 'индуктивни полнење' значи?
Индуктивни полнење (исто така познат како "безжично полнење") е направено со станица за полнење.Ве молам само кажете ни ги вашите идеи и ние ќе ви помогнат да ги извршуваат своите идеи во совршена објект. Мулти бои промени & избор на боја.
Големи нарачки,искрено,тоа зависи од цел количество и дизајни. Апликации : Бар, Хотел, Клуб , Кафе Куќа, Двор или Замрзнување пиво, Семејството декорација, downy светлина, и др. Полиетилен (PE) е термопластични материјали произведени од polymerisation на етилен,безбедност за деца, светла, мека боја, романтично.
Она што не Водоотпорен Степен IP68 Значи?
Повеќето од нашите производи имаат Водоотпорен Степен IP68, што значи дека тие се полни водоотпорен.
RFQ :
Она што материјалот се користи за надвор од LED производи?
Полиетилен (PE) е најчесто се користат пластични полимер за надвор од нашите LED производи.
Колку долго може да се очекува да се добие примерок/ сад?
Примерок олово време : 5~7 работни дена.
Кој ќе плати за сопствени полнење?
Ве молиме да се напомене дека превозот од било парцели за вашиот увоз ќе биде можно да се случи обичај бесплатно,тоа е, сите се исти.
Како што гледам по мојот LED производи?
Препорачливо е да ја полните вашата LED производи еднаш месечно, најмалку 1 час, за да се зголеми батерија на живот во случај да не сте го користите вашиот светлина редовно. Со мека светлина шарени, што се користи за внатрешна или надворешна, безбедност за деца.
Каков вид на плаќања не те прифати?
Ние прифаќаме банкарски трансфер, Western union
Кога можам да добијам цена?
Ние обично понуда во рок од 24 часа откако ќе го добиете вашето пребарување. Сертификат : CE, ROHS, на препораките на FCC за производи.Примерокот чини ќе биде наплата на вашиот прв контејнер цел.
Водоотпорен
IP65, може да се користи за надворешна употреба, се изложени на сонце и ветер. Гаранција : 1 година за LED извори на светлина, 3 години за мебел
Главна Карактеристика :
Име
RGBW Боја се менува led топка
Материјал
ЈП ( полиетилен ); 3 година квалитетот гаранција за пластична обвивка.
Како можам да добијам примерок за да се провери вашиот квалитет?
По цена потврда,можете да поставите еден примерок цел. Батерија. Далечински управувач & sunproof & водоотпорен & огноотпорни.
Power-On ("црвеното")
Моќ-ИСКЛУЧУВАЊЕ : ("црни")
Осветленоста Контрола : Brightness
Контрола на брзината : "Блиц", "Strobe", "Исчезнат" или "се Изедначи режимот
Режим на блиц : промена на 7 colorus
Strobe режимот на блицот (бела)
Исчезнат на владата : трепкачко 7 бои
Мазна режим : бавна промена на целиот спектар на бои
Боја копчиња : директен избор на бои
Сите 16 бои променливи
Други достапни големини,ве молиме потврдете го со нас повторно :
Каде да се користат :
Ова ДОВЕДЕ Табела може да се користи на КТВ лоби,Кафе Бар,Ноќен продавница,Диско,Клуб,Парк,
Градина,базен,Вилата,Кино,Plazza, Плажа,Внатрешен Двор,Супермаркет,Приватни вили,кафуле,Паб Приватен двор,Ресторани,Свадба,Хотел,Дома партија настан и Базен како украси, тоа е совршен за градини, отворено настани.

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Табела Светилки
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Број На Модел На:
SK-LF01B
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Примена:
Кревет Во Соба
Сенка Тип:
Shadeless
База Тип:
Никој
Е Светилки Вклучени:
Yes
Боја На Каросеријата:
Бела
Бренд Име:
skybesstech
Сенка Ветер:
До & Долу
Гаранција:
LED 1 година ЈП Домување, 3 години
Техника:
Ротациона Лиење
рамка боја:
Бела
Материјал:
LLDPE
Wattage:
0-5W
Е dimmable:
No
Тело Материјал:
Пластични
Стил:
Арт Деко
Заврши:
Никој
Извор На Светлина:
led извор на светлина
Напон:
5V 1A
Име на производ:
Батерија Водоотпорен LED Табела Светилка Светла
Домување Материјал:
LLDPE Polythylene пластика
изработка:
Ротациона мувла
боја:
RGB 16 боја се менува
Излезниот Напон:
5V 1А
Полнење/Работно време:
3-5 часа/8-10 часа
LED:
3pcs RGBW LED
Батеријата:
500Mah Литиум батерија
Сертификат:
CE,FCC,ROSH,MSDS
Гаранција:
LED 1 година ЈП Домување, 3 години

Купувачи како што избираат